Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 09:28 Bu haber 7742 kez okundu
 
"Yunus Emre yürüdüğümüz yolun kandilidir"
OBB Başkanı Güler, Yunus Emre ziyareti sırasında, Yunus Emre'nin yolumuzu aydınlatan kandil olduğunu ifade ederek, Ünye'deki makamının bölgenin çok önemli bir değeri olduğunu söyledi.
KÜLTÜR Haberi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, Yunus Emre ziyareti sırasında, Yunus Emre'nin yolumuzu aydınlatan kandil olduğunu ifade ederek, Ünye'deki makamının bölgenin çok önemli bir değeri olduğunu söyledi.

Güler; "Burada her şey başka; hava başka, doğa başka, insanın ruhunda beliren duygu başka. Tasavvuf Yolu'ndan Yunus Emre Türbesi'ne yürürken yaşanan manevi hazzın tarifi zor" dedi.

Güler; Yunus Emre Derneği tarafından yürütülen çalışmalar için teşekkür ederek; Büyükşehir olarak çalışmalarda her zaman derneğin yanında ve destekçisi olacaklarını söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, beraberinde Ünye Belediye Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Büyükşehir Genel Sekreteri Coşkun Alp, Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın ve kurum bürokratlarıyla birlikte Ünye Yunus Emre Türbesi'ni ziyaret etti.

Yunus Emre Türbesi'nde Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan tarafından karşılanan Güler ve beraberindeki heyet, Tasavvuf Yolu'ndan yürüyerek Yunus Emre Türbesi'ne geçti.

İnsan günlük hayat uğraşından kendine dönüyor

Güler, Tasavvuf Yolu'nda yürürken; "Buradaki ney sesi, buranın havası, doğası, manevi atmosferi insanı günlük hayat uğraşından kendine döndürüyor. Yunus Emre'ye uzanan bu yolda yaşanan manevi hazzı tarifi  zor. Bu kadar çok ziyaretin sebebi de bu olmalı." dedi.

Yunus Emre yolumuzu aydınlatan kandil

Tasavvuf Yolu'ndan yürüyerek vardıkları Yunus Emre Türbesi'nde; Türk Milleti'nin yürüdüğü medeniyet yolunda yolunu aydınlatan manevi kandillerin önemine değinen Güler;  "Yunus Emre medeniyet yolculuğumuzun çok güçlü manevi kandilidir." ifadesinde bulundu.

Yunus Emre Derneği'ne teşekkür

Hilmi Güler ve beraberindeki heyete Ünye Belediyesi tarafından Yunus Emre Tepesi'ndeki tesiste kahvaltı ikram edildi.

Kahvaltıda; Yunus Emre'yi ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ifade eden Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan; "Burada Büyükşehir'in yürüttüğü çalışmalardan ziyadesiyle memnunuz. Şimdi sırada, buraya çıkan ve asfalt alt yapısı biten Orta Saraçlı ve Bağbaşı caddelerinin sıcak asfalt döküm işi var. Her iki caddemizin de bu sezon asfaltının dökümünü talep ediyoruz. Dolmuş hattı talebimiz var, bu talebimiz Büyükşehir'in ilgili dairesine iletildi, bir an önce hizmete girmesini bekliyoruz. Diğer taraftan buradaki ziyaretçi yoğunluğuna mevcut sosyal tesis hizmet veremez hale geldi. Buraya, Yunus Emre'nin yaşadığı tarihe uygun mimaride, ziyaretçi yoğunluğuna  yetecek bir sosyal tesis gerekiyor. " dedi.

Argan; Başkan Güler'e ayrıca, dernek olarak vakıfa dönüşmek, daha kurumsal çalışmak istediklerini, vakıf için sabit gelir temin edebildikleri anda vakıf kuracaklarını söyledi.

Çalışmalarınızda sizinle birlikteyiz

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, yürüttükleri başarılı çalışmalar için Yunus Emre Derneği'ne teşekkür ederek; "Yunus Emre için yapılması gerekenleri, buradaki bu büyük değerin çok daha fazla insanla buluşması için önemli görüyorum. Büyükşehir olarak Yunus Emre Derneği ile birlikteyiz. Yanında ve destekçisi olacağız." diyerek beraberindeki Büyükşehir bürokratlarına gerekli talimatları verdi.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: "Yunus, Emre, yürüdüğümüz, yolun, kandilidir",
Yorumlar
Haber Yazılımı