Yazı Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 18:24 Bu yazı 238 kez okundu
 
Darısı Ünye’nin Başına
Dolmakalem
 
 

 

 

Geçtiğimiz hafta Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak Ordu’ya geldi.

Kendisinden beklenen birkaç konuda, beklenen müjdeyi de vererek, Orduluları mutlu etti. Bu müjdelerden biri, Tren yolu, diğeri ise dereyolu projeleri.

Umarız gerçek olur ve bölge insanımız en iyi şekilde istifade eder. Ordu’muzun ve bölgemizin iki projeye de ihtiyacı var.

Peki ya, Ünye’miz.

Ünye ve Ünyelilere yıllardır yalan söylenen bir konu var. Ünye-Akkuş yolu. Bu konuda en çok ısrarlı olanlar Tokatlılar-Niksarlılar-Akkuşlular ve Ünyeliler.

Yani sizin anlayacağınız Ordu bölgesinden bu yolun yapılmasını Ünyelilerden başka hiçkimse istemiyor. Hatta diğerleri olmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Hiç kimse kusura bakmasın, Büyükşehir Belediye Başkanımız Bakanlığı döneminden bu yana Dere içi yola, Ak Parti Ordu vekilleri ise Fatsa-Kumru-Korgan yoluna önem veriyorlar. Arada da Ünye’nin yolu ağızlarına şöyle bi geliveriyor.  

Daha önce de söylemiştim. Bu yollarda elbette olsun. Yol medeniyettir ve yapılmalıdır. Ben ve Ünyeliler bunu söylerken, Ünye-Akkuş yoluna neden destek olmuyor. Bu yolun olmaması, yapılmaması için neden adeta mücadele ediliyor.

Umarız Ordu’muzun ve Ünye’mizin ileri gelenleri Ünye-Akkuş yolu ile ilgili artık gerçekten bir adım atarlar.

 
Etiketler: Darısı, Ünye’nin, Başına,
Yorumlar
Haber Yazılımı