Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 22:35 Bu haber 884 kez okundu
 
2021 Yılının İlk Toplantısı Yapıldı
Ünye Belediye Meclisi 2021 yılının ilk toplantısın yaptı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığındaki toplantı Atatürk Sosyal Tesislerinde düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
2021 Yılının İlk Toplantısı Yapıldı

 

Meclis toplantısında, Ünye Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Belediye Meclisinin aldığı kararla Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün alt biriminde şubeye dönüştürüldü.

Ünye Belediye Meclisi Ocak Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. 13 Gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Destek Hizmetleri Müdürlüğü kapatıldı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı konuya ilişkin, “Destek Hizmetleri Müdürlüğünün daha iyi hizmet vermesi adına Mali Hizmetler Müdürlüğü alt biriminde şeflik olarak hizmet verecektir” dedi.

Meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edilen bu değişimle Destek Hizmetleri Müdürlüğü Mali Hizmetler Müdürlüğü alt biriminde şeflik olarak hizmet verecek. Her iki müdürlüğün başında da aynı zamanda Özel Kalem Müdürü olan Ceyhan Çam bulunuyor. Ünye Belediyesi’nde 15 müdürlük bulunurken son yapılan değişiklikle bu sayı 14’e düştü.

Toplantıda Fen İşleri Müdürlüğü’nün “Ünye Limanı Geliştirme Projesi’nde kullanılmak üzere Ünye Belediye Başkanlığı’nın Hızarbaşı Günlük Mahallesi’nde bulunan taşocağının Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bedelsiz kullanılması” talebi Meclis’te görüşüldü.

Ünye Limanı’nın geliştirilmesini ve Karadeniz ülkeleri arasında etkili ve stratejik bir konteyner limanı olması için başlatılan Ünye Port Projesi’ne Ünye Belediyesi, kendi bünyesinde bulunan taş ocağını bedelsiz kullandırarak destek oldu.

“Büyükşehir’den Yeterli Yatırımı Alamadık”

İYİ Partili Meclis Üyesi Murat Çıraklı konuyla ilgili söz alarak “Ünye Belediyesi’nin gelirlerinin bir çoğu Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne aktarıldı. Yaklaşık 6 yılı aşkın süredir Ünye Belediyesi’nin gelirlerinin bir çoğunun Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesine rağmen malesef Ünye olarak geri dönüş olarak yeterli yatırımı alamadık. Biz Büyükşehirden hizmet olarak karşılık beklerken taşocağının bedelsiz verilmesinin karşılığını alacak mıyız?” diye sordu.

“Ünye Limanının Büyütülmesini Çok Önemsiyoruz”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın Ünye Liman Projesi’ni Ünye halkı olarak çok önemsediklerini ifade ederken “Büyükşehir Belediyesi ile bu dönem uyum içerisinde çalışmamız nedeniyle şehir içerisinde muhtelif yerlerde ciddi anlamda Ünyemizde alt yapı ve üst yapı çalışmaları yürütülmektedir. Bu birlikte yürütülen çalışmalardır. Birbirimizle yardımlaşarak hizmetleri huzur içerisinde yürütmenin de faydasını görmekte olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Büyükşehir belediyesi ihtiyacımız olan noktalarda bize desteğini vermiştir. İki belediyenin bir birinden ayrılması sorunların yerinde saymasını sağlar. Taşocağının bedelsiz kullandırılmasıyla verdiğimiz malzeme desteğiyle çok önemsediğimiz Ünye limanının genişletilmesi sağlanacaktır. Ünye Limanı’nda Roro gemilerinin buradan çalışması, gelen araçların park alanı oluşmasına katkı sunacak olan bu desteği vermek çok önemli bir şey olmasa gerek. Ama bizim burada dayanışarak, sorunların çözümü noktasında el ele vermemiz önemlidir” dedi.

Bu talep İYİ Partili Murat Çıraklı’nın red oyu vermesine karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

14 Madde Görüşüldü

Ünye Belediyesi’nin yılın ilk ayında yaptığı meclis toplantısında 13 madde görüşüldü. Maddeler arasında Zabıtaların mesai ücretlerinin net 490 TL olarak belirlenmesi, Ünye Belediyesi’ne ait ÜNBEL A.Ş’nin sermayesinin 3.500.000 TL arttırılarak 6.750.000 TL’ye çıkarılması, 8 personelin sözleşmelerinin yenilenmesi” talepleri oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis’te ayrıca İmar ve Şehircilik Müdürülüğü’nün talepleri de görüşüldü.

Toplantıda 5 kişilik Denetim Komisyonu da gizli oylama ile belirlendi. Buna göre, “Mustafa Fidan, Recep Güdek, Suna Yerlikaya, Ahmet Dikici, Kerim Ateş” Denetim Komisyonu’nda yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2021, Yılının, İlk, Toplantısı, Yapıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X