Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 00:49 Bu haber 884 kez okundu
 
Akkuş’un enerjisi 2021’de çıkacak!
Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Doğaya zarar vermeyen, doğa dostu enerji üretimi konusunda Akkuş'umuz bir merkez olacak demiştik. 2021 yılının nisan ayında ilk enerjiyi üretmeyi hedefliyoruz” dedi.
YAŞAM Haberi
Akkuş’un enerjisi 2021’de çıkacak!

Akkuş Belediyesi, ilçenin Gökçebayır Mahallesi’ndeki 13 bin metrekarelik alana 2 bin 700 adet panel kullanılarak güneş enerjisi santrali kurulumu için ihaleye çıktı.

 

 

2021 yılının nisan ayında yapımı tamamlanması planlanan proje ile Akkuş Belediyesi hem kendi enerjisini üretip ihtiyacını karşılayacak, hem de üretilen ihtiyaç fazlası enerji ile belediyeye ek gelir sağlamış olacak.

 

 

Güneş Enerji Santrali yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek ve teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacak.

 

 

İhaleye son teklif verme tarihi 20.10.2020 saat 10.00 olarak açıklanırken sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve proje 180 gün içerisinde tamamlanacak.

 

 

“Akkuş yenilenebilir enerji kaynakları açısından çok zengin”

 

 

 

Akkuş’ta Hidroelektrik Santrali’nin (HES) üretime devam ettiğini, rüzgâr enerji santralinin önümüzdeki ay üretime başlayacağını ifade eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, güneş enerjisi santralinin de Akkuş Belediyesi tarafından hayata geçirileceğini söyledi.

 

Yenilenebilir enerji kaynakları açısından Akkuş’un son derece verimli olduğunu ifade eden Başkan Demirci, “Doğaya zarar vermeyen, doğa dostu enerji üretimi konusunda Akkuş'umuz bir merkez olacak demiştik. Hidroelektrik santrali, rüzgâr enerji santrali derken şimdi de Akkuş Belediyesi olarak yenilenebilir enerjiden istifade etmek ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak amacıyla güneş enerjisi santrali kurulumu için ihaleye çıktık. İlçemizin Gökçebayır Mahallesi’ndeki 13 bin metrekarelik alana 653,4 kWp (594 kWe) gücünde fotovoltaik güneş paneli kapasitesine sahip şebeke bağlantılı güneş enerjisi santralini kuracağız. 2021 yılının nisan ayında ilk enerjiyi üretmeyi hedefliyoruz. Bu projeyle kendi enerjimizi üreterek çok ciddi şekilde tasarruf elde edip, ihtiyaç fazlası enerjiyle de ek gelir sağlamış olacağız. Akkuş’umuza hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akkuş’un, enerjisi, 2021’de, çıkacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X