google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 16:56 Bu haber 1647 kez okundu
 
Asarkaya Kent Ormanı Turizme Kazandırılıyor
Karadeniz Bölgesi’nin denize en yakın ormanı olan Ünye ilçesindeki Asarkaya Kent Ormanı turizme kazandırılıyor. Ormana ulaşım sağlayan yolun genişliğini 10 metreye çıkartan Büyükşehir Belediyesi, güzergahtaki kazı ve dolgu çalışmalarını sürdürüyor.
TURİZM Haberi
Asarkaya Kent Ormanı Turizme Kazandırılıyor

Denizi, yeşil doğası ve zengin tarihi dokusuyla Karadeniz'in yükselen yıldızı haline gelen Ordu’da, turizme yapılan yatırımlar devam ediyor. Ulaşım, altyapı, üstyapı, sağlık ve tarım alanında birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, turizme yönelik çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. 

 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde, Ünye ilçesindeki Asarkaya Kent Ormanı’na ulaşım sağlayan güzergahta devam eden çalışmalarda önemli mesafe kat edildi. Genişliği 10 metreye çıkartılan güzergâh boyunca, konforlu bir ulaşımın temeli olan altyapı çalışmaları büyük bir titizlikle yürütülüyor.

 

 

ÜNYE VE ORDU TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK

 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, denize en yakın orman olan Asarkaya’nın Ünye turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Bölgede çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Güler, “4 kilometrelik güzergahın kayalık yapısı nedeniyle, birçok noktada gerçekleştirilen patlatma çalışmalarının ardından malzeme kaldırma ve altyapı faaliyetleri sürüyor. Asarkaya Kent Ormanı, hem Ünye hem de Ordu turizmine önemli katkı sağlayacak, doğa harikası bir yer” dedi.

 

 

TERCİH EDİLEN MESİRE ALANLARININ BAŞINDA GELİYOR

 

 

Turizmin gelişmesi için konforlu ve standardı yüksek bir ulaşımın çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Güler, “Genişletme ve altyapı çalışmalarının ardından sıcak asfalta başlayacağız. Ünye Kent Ormanı, dokusunda barındırdığı birçok yaban hayvanı ve bitki çeşidiyle dikkat çekiyor. Kuş gözlemciliği ve doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için de tercih edilen mekânların başında geliyor. Tüm çalışmalar, Ünye ilçemize ve bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asarkaya, Kent, Ormanı, Turizme, Kazandırılıyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Asarkaya Kent Ormanı Turizme Kazandırılıyor
Asarkaya Kent Ormanı Turizme Kazandırılıyor
Asarkaya Kent Ormanı Turizme Kazandırılıyor
Asarkaya Kent Ormanı Turizme Kazandırılıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X