Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 13:38 Bu haber 976 kez okundu
 
Asırlık Konser
Ordu’nun il oluşundan bu zamana kadar geçen sürede, ilk kez bir belediye orkestrası tarafından Tasavvuf Musukisi Konseri verildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter, İnstagram ve Facebook hesaplarından binlerce kişi canlı olarak izledi.
SANAT Haberi
Asırlık Konser


Ordu Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, toplu olarak bir araya gelemeyen vatandaşları, sosyal medya hesapları üzerinden her hafta farklı bi​r etkinlikle buluşturuyor. 
SOSYAL MEDYADA BİNLERCE KİŞİYE ERİŞTİ
Kültür sanat etkinlikleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından Tasavvuf Musukisi Konseri ile devam etti. Taşbaşı Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Coşkun Çağlıyan’ın sunumuyla gerçekleştirilen konser, Şef Alper Yavuz tarafından yönetildi. Tasavvuf musikisinin ruhlara şifa en eşsiz eserlerinin icra edildiği konseri, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter, İnstagram ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Semazen gösterisinin de yer aldığı konserde, hicaz, segah ve hüzzam makamında sevilen ilahiler seslendirildi. 
ORDU TARİHİNDE BİR İLK1940’lı yılların başında Ordu Belediyesi tarafından kurulan bando takımı, ekibin emekli olmasından dolayı dağıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve gelmesiyle birlikte, geliştirilerek yepyeni bir kimlik ile “Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası” adı altında tekrardan kuruldu. İlk konserini 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, kısa sürede 12. konserine imza attı. Gerçekleştirilen Tasavvuf Musukisi Konseri, Ordu’nun il oluşundan bu yana, bir belediye ekibi tarafından verilen ilk konser oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asırlık, Konser, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X