Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 14:18 Bu haber 350 kez okundu
 
Başkan Tomakin; Yalancısınız
Ak Parti Ordu İl Başkanı yazılı bir açıklama yaparak CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’i eleştirdi.
SİYASET Haberi
Başkan Tomakin; Yalancısınız

 

Ak Parti Ordu İl Teşkilatından gönderilen yazılı açıklama aynen şöyle :

 

 

AK PARTİ İl Başkanı Halit Tomakin, bir TV programında tamamen fındık üreticisini koruyan , fındık üreticisinin menfaatine yapılan bir açıklamayı eğip , büküp sonra buradan kendisine siyasi bir rant çıkarmaya çalışan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in yaptığı açıklamasının üreticiyi yanıltarak, üreticinin aklını bulandırmaktan başka bir şey olmadığını ifade ederek , Genel Başkanınız gibi yalancısınız, yalancısınız, yalancısınız , yalan üzerinden fındık üreticisinden oy devşirmeye çalışıyorsunuz, ama bilin ki ,yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış misali sizinki yatsıyı beklemeden erkenden yanıyor ,” yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış”  milletimiz açıkça sizin yalanlarınızı görüyor dedi.  

 

ihtiyaç olması halinde yeniden süre uzatımına gideriz, size mi kaldı bu işler , size kalsa başaramazsınız zaten

 

Başkan Tomakin, TV programımızda fındık üreticisini korumak adına Hükümet olarak TMO’yu devreye sokarak üreticinin hak ve menfaatlerini serbest piyasanın inisiyatifine bırakmadığımızı, beklentinin 18 TL , olmasına rağmen 22,5 TL. gibi fiyat vererek üreticinin memnun olduğunu , bu şartlarda serbest piyasada fındığın 25, 26, TL yi gördüğünü , ama Hükümetimizin alım süresini 30 Nisan’a kadar uzattığını 22,5 TL’den fındığı alacağını, depolarımızın açık olduğunu , görevlilerimizin hazır beklediğini , 30 Nisan’dan sonra ise fındığın serbest piyasa ederinde fiyatının düşecek mi ? yükselecek mi ? bilinmediğini üreticilerimizin fındıklarını eğer satacaklarsa 30 Nisan’a kadar TMO  ya vermelerini istedik. Üreticilerimizin isteği doğrultusunda ,ihtiyaç olması halinde yeniden süre uzatımına gideriz, size mi kaldı bu işler , size kalsa başaramazsınız zaten ifadelerini kullandı. 

 

YALAN 1 , YALAN 2, YALAN 3 , YALAN 4, YALAN 5 , İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YALAN

 

Başkan Tomakin , Bunun tehdit neresinde, bunun ihanet neresinde ,  bizi dinleyen seyircilerimizde şahit oldu ki, biz üreticimizi tehdit etmedik yalan 1,asla imasını dahi yapmadık ayağınızı denk alın demedik yalan 2 , TMO fındık alamayınca bizi kullanıyormuş açıklama yaptırıyormuş yalan 3,ihanetmiş açıklamamızın hiçbir yerinde fındık üreticisini rencide edici veya fındığını piyasanın altında satması istenmemiş aksine 22,5 TL’ye TMO’ya satması istenmiştir yalan 4,bize ne falanca tüccarın don açıklamasından  yalan 5, işiniz gücünüz yalan ,biz ise üreticiyi koruruz dedi.

 

kan emici vampirsiniz bu aziz milletin kanını emdiniz , milletin yakasından düştükten sonra millet kendine geldi be

 

Başkan Tomakin, engerekte , yılan’da ,sizsiniz daha da ekleyelim, kan emici vampirsiniz bu aziz milletin kanını emdiniz , bu milletin yakasından düştükten sonra bu aziz millet kendine geldi be , size niye  iktidar yüzü göstermiyor sanıyorsunuz ,kaç yıl oldu siz iktidar olmayalı, iki elinizi başınızın önüne eğip hiç düşünmüyor musunuz ? seçimle gelemiyorsunuz, yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali  AK PARTİ ile 15 seçim kaybettiniz ,  bu ders size yetmiyor mu ? çünkü  ihanetin alasını sizin zihniyetiniz yapıyordu fındığa, tarım ürünlerine , ekmek karne ile veriliyor , millet açlıktan kırılırken o sizin zihniyet arpa, buğdayları depolarda küfletip denize döküyordu, millet aç perişan olmuş kime ne, fındıktan en son bahseden siz olmalısınız ,üreticiyi balık hafızalı mı zannediyorsun nedir sizdeki bu kibir abideliği ,sizin CHP zihniyeti zamanında fındık 1dolar bile etmiyordu , 90 sent’ti , nasıl olsa unuttu üretici atayım bol keseden öyle mi, yok öyle yağma , aslı hu, nesli hu, sizin aslınız böyle , fındığı da depolarda çürütüp sonra soya ya yağlığa veren sizin zihniyet, görev zararı yazdırarak devleti zarara sokan sizin zihniyet, FKB yi arpalık yapıp zarar ettiren sizin zihniyet, daha sayayım mı ,yalancılıklarınız saymakla bitmez ki,  çünkü sizin aslınızda neslinizde böyle ne diyelim, siz Show yapmak adına yalan üstüne yalanlarınızla üreticimizi kandıracağınızı mı zannediyorsunuz ? hadi oradan, hadi oradan , başka kapıya buradan sana ekmek çıkmaz dedi.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tomakin;, Yalancısınız,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X