google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
23 Mayıs 2021 - Pazar 00:26 Bu haber 368 kez okundu
 
Bolaman’a Yeni Yaşam Alanı
Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun zengin potansiyele sahip kıyılarında yaptığı düzenlemeler ile bu alanları halkın rahatça faydalanabileceği rekreasyon alanlarına çeviriyor.
GÜNDEM Haberi
Bolaman’a Yeni Yaşam Alanı

 

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların işten arta kalan zamanlarda eğlence ve dinlenme gibi ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni projeler ortaya koyuyor. Bu kapsamda turizm açısından büyük potansiyele sahip olan Ordu kıyılarında çevre düzenlemeleri yapılarak bu alanlara canlılık kazandırılıyor.

 

 

Deniz ve karanın birleşim noktalarında bu zamana kadar birçok düzenleme yapan Büyükşehir Belediyesi, bu defa da Fatsa ilçesi Bolaman Mahallesi kıyısında Bolaman Kıyı Parkı Projesi’ni hayata geçiriyor. Yeşil alanlardan bisiklet yoluna, oyun ve fitness alanlarından kafeteryaya kadar birçok yeniliğin yapılacağı Bolaman kıyısı bu projeyle güzelliğine güzellik katacak.

 

 

20 BİN METREKARELİK ALANA UYGULANACAK

 

Bolaman Kıyı Parkı Projesi için çalışmalara başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 20 bin metrekarelik bir alanda projeyi uygulayacak. Proje kapsamında alanda bisiklet ve yürüyüş yolu, otopark, kafeterya, WC, oyun ve fitness alanı, seyir terasları, etkinlik alanları ve yeşil alan yer alacak. Aydınlatma, kent mobilyaları ve peyzaj düzenlemesinin ardından proje vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

 

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi fiziki imkanları, doğal güzellikleri, özgün kimliği ve manzara seyriyle Bolaman’a yeni bir yaşam alanı kazandırmış olacak.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bolaman’a, Yeni, Yaşam, Alanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X