Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 22:27 Bu haber 1001 kez okundu
 
Bu Şehir Katledilmemeli’
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Belde Evleri yıkacak iradeyi ortaya koymuşlarsa doğa katliamına her yerde dur denilmeli. Hiç kimseye keyfi yüksek kat verilmemeli. Bu şehir katledilmemeli” dedi.
SİYASET Haberi
Bu Şehir Katledilmemeli’

MHP’li Enginyurt’tan Belde Evler açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, parti il binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Belde Evlerin yıkılması için 1,5 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuyu gündeme getirdiklerini anımsatan Enginyurt, “Bu binalar buraya yapılmasın, bu inşaat durdurulsun dedik. Maalesef sesimizi o gün duymayanlar 1,5 yıldır burada 13 kata kadar binanın çıkmasına müsaade edenler, hatta vatandaştan daireleri satıp parasını Büyükşehir Belediyesine alanlar bugün hesap vermelidir. İzni kim verdi? Kıyı niye katledildi? Doğa katliamı niye yapıldı? Buraya nasıl böyle bir müsaade verildi? Sorumlular hesap vermelidir. Eğer bugün sayın cumhurbaşkanımız burayı yıkma kararı almış ve yıkılmalıdır demişse, belediye de burayı yıkıyorsa ve bundan gururla keyifle bahis ediyorsa o zaman bizden özür dilemeliler. Ordu’da doğa katliamına müsaade etmeyeceğiz, etmiyoruz” diye konuştu.

‘DOĞA KATLİAMINA HER YERDE DUR DENİLMELİ’

Enginyurt, doğa katliamına her yerde dur denilmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu: “Belde Evleri yıkacak iradeyi ortaya koymuşlarsa doğa katliamına her yerde dur denilmeli. Hiç kimseye keyfi yüksek kat verilmemeli. Bu şehir katledilmemeli. Milliyetçi Hareket Partisi olarak eleştirimizi ortaya koyuyoruz. Yanlışları ortaya koyuyoruz. Koymaya devam edeceğiz.”

‘ORDU’NUN LAFA KARNI TOK’

Ordu’nun hastane ihtiyacı olduğuna da dikkat çeken Enginyurt, “Ordu Devlet Hastanesi 4 yıldan bu tarafa ha yapıldı, ha yapılıyor. Bugün atıldı temel, yarın atılıyor ama hala ne atılan temel var, ne de ortada bir hastane ihalesi ve proje var. Ordulular bunu hak etmiyor. Orduluların iki tane hastanesi şu anda yetersiz durumda. Araştırma Hastanesi güzel hizmet veriyor, takdir ediyorum. Ordu Devlet Hastanesi güzel hizmet veriyor, takdir ediyorum ama hastane yetersiz. Hastane artık ihtiyacı karşılamıyor. Büyükşehir Ordu’nun hastaneye ihtiyacı var. Büyükşehir Ordu’nun lafa karnı tok. Biz hastaneyi istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Şehir, Katledilmemeli’,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X