Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 00:46 Bu haber 14208 kez okundu
 
Genç Yazarlar Ünye’de Öğrencilerle Buluştu
2. Geleneksel Kitap Kafe Buluşması gerçekleşti.
KÜLTÜR Haberi
Genç Yazarlar Ünye’de Öğrencilerle Buluştu

Ünye El Ele Derneği tarafından organize edilen ve Ünye Doğru Cevap Kolejinde düzenlenen 2. Kitap Kafe Buluşmasında genç yazarlar ile edebiyat söyleşisi gerçekleştirildi.

Düzenlenen organizasyona Kardeşim, Bahis ve Yanılgı kitaplarının yazarı Burak Yavuzyiğit ile Narin kitabının yazarı Betül Şengül katılarak öğrencilerin sorularını cevapladı.

 

Avrupa Birliği Projesinde Türkiye’yi en genç yazar olarak temsil eden Burak Yavuzyiğit şunları söyledi: “Ben bu işlerle çocukluktan beri uğraşıyorum. Yazmaya ilk önce masallarla başladım ve öykü ve şiirlerle devam ettim. 2016 yılında Avrupa Birliği Projesinde Türkiye’yi en genç yazar olarak temsil ettim. Daha çok genç yaşlardayım ve bu işte yazar oldum dediğimiz an bittiğimiz andır. Çünkü herhangi bir gelişme yapamayız. Yazarlıkta sürekli daha iyi şeyler üretmek gerekiyor.” diye konuştu.

 

Mart ayında çıkarttığı “Narin” isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeken Betül Şengül şunları: “Kitap yazmaya başladığımda ilkokul 3. sınıftaydım. Öğretmenlerimin beni keşfetmesi ile yazmaya devam ettim ve Mart ayında Narin isimli kitabımı çıkarttım. Kitapları ilginizi çeken kitaplar olmasına dikkat etmek gereklidir. Her kitabı okumalıyız çünkü her kitap bizlere farklı bakış açıları katmaktadır. Yazarlık kişinin içinden gelen bir şey ve ciddi bir eğitim gerektireceğini düşünmüyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Genç, Yazarlar, Ünye’de, Öğrencilerle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X