Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 13:42 Bu haber 2469 kez okundu
 
İkinci istifa ikinci Başkan Yardımcısı’ndan
Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren’in ardından diğer Belediye Başkan Yardımcısı Emrah Yılmaz’ın da istifa etiği öğrenildi.
SİYASET Haberi
İkinci istifa ikinci Başkan Yardımcısı’ndan

Yılmaz, “Görevlendirme sürem 2019 Mart yerel seçimlerine kadar devam ediyor olmasına rağmen ilgili yasa gereği ‘görevlendirme’ yalnızca ‘başkan yardımcılığı’ kadrosuna yapıldığı için belediyenin herhangi bir yerinde çalışma olanağım bulunmamaktadır. Bu minvalde seçime gidilen bu 4 aylık süreçte yeni yönetimimizin önünü açmak adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ki asil görevime dönme kararı almış bulunmaktayım.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın İçişleri Bakanlığı’nca görevinden uzaklaştırılmasının ardından, “İnsanı değerli kılan en temel değerlerden biri de ahde vefadır. Ahde vefa söz konusu olduğunda, mevkilerin ve makamların bir önemi kalmaz.” diyerek istifa ettiğini açıklayan Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren’in ardından, aynı gün ikinci istifa Emrah Yılmaz’dan geldi.

2015 yılı ağustos ayında Ünye Belediyesi’nde Teknik Başkan Yardımcısı olarak görevine başlayan Mimar Emrah Yılmaz’ın dilekçe vererek görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Devlet memuru olan Yılmaz’ın Ünye’den ayrılarak İstanbul’a döneceği ve görevine devam edeceği öğrenilirken, Yılmaz istifa dilekçesinde ise şu ifadelere yer verdi:

“22Temmuz 2015 tarih ve 408 sayılı Ünye Belediye Başkanlığı yazısı 22Temmuz 2015 tarih ve 12240 sayılı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi oluru ile geçici görevlendirme kapsamında Ünye Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. Bu süreç içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurullarında kazanmış olduğum bilgi ve tecrübeyi doğduğum, büyüdüğüm yer olan memleketime aktarmaya çalıştım. Bir devlet adamı olarak bürokrasi de geçirdiğim bu 14 yılın içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımız dahil, dönemin İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş tarafından bir çok kez taltif edildim. Açık yüreklilikle ifade etmeliyim ki memleketimin; bir mimar olarak şahsıma göstermiş olduğu teveccüh ve güven, başta Ordu Büyük Şehir Belediyesi ve çevre belediyelerden olmak üzere tarafıma yapılan görevlendirme teklifleriyle perçinlenmiştir. Ancak içinde bulunduğumuz bu süreçte devlet adamlığımı hiçbir siyasi polemik unsuru yapmamaya çalışıp, yine memleketimin hizmetinde bulunmak iradesindeyim. Görevlendirme sürem 2019 Mart yerel seçimlerine kadar devam ediyor olmasına rağmen ilgili yasa gereği ‘görevlendirme’ yalnızca ‘başkan yardımcılığı’ kadrosuna yapıldığı için belediyenin herhangi bir yerinde çalışma olanağım bulunmamaktadır. Bu minvalde seçime gidilen bu 4 aylık süreçte yeni yönetimimizin önünü açmak adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ki asil görevime dönme kararı almış bulunmaktayım. Görevde bulunduğum süre içerisin de Ünye’nin yeniden inşası için omuz omuza verdiğimiz Ünye Belediyesi çalışma arkadaşlarıma, memleketime hizmet etme fırsatı verip beni Ünye’ye davet eden Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a, bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Ünye Kaymakamımıza ve tüm STK’lara teşekkür eder saygılarımı sunarım.”

Emrah Yılmaz’ın istifasının ardından Ünye Belediye Başkan Yardımcısı olarak devlet memuru Ali Kemal Mehel’in görevini sürdürdüğü öğrenildi.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: İkinci, istifa, ikinci, Başkan, Yardımcısı’ndan,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X