Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 11:55 Bu haber 1513 kez okundu
 
Ordu Yağmura Teslim Oldu
Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından bu akşam saatlerinde yağan yağmur, Ordu’da hayatı adeta kilitledi. Birçok yerde yollar adeta göle döndü, işyerlerini su bastı, yağmur nedeniyle kazalar meydana geldi.
GÜNDEM Haberi
Ordu Yağmura Teslim Oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ordu için bugün öğleden sonra kuvvetli yağış uyarısı yapmasının ardından beklenen yağış beklendiği şiddette geldi. Saat 18.00 civarında başlayan sağanak yağış Ordu’da adeta hayatı kilitledi.

 

Fırtına şeklinde yarım saat süren ve metrekareye 140 kg olarak gerçekleşen aşırı sağanak yağışlar Altınordu, Fatsa ve Akkuş olmak üzere neredeyse Ordu’nun tamamında etkili olurken dereler taştı. Su mazgallarının tıkanması nedeniyle yolların adeta göle döndüğü Ordu’da zemin kattaki ev ve işyerlerini su bastı. İşyerlerindeki malzemeler sulara kapılıp gitti.

 

Ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlar kendi çabalarıyla ellerine aldıkları kürek ve süpürgelerle temizlemeye çalışırlarken, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek için tüm imkanlarını seferber etti. Tıkanan rogarlar vidanjör ve motopomplar ile hızlı bir şekilde açılırken, su baskınına uğrayan ev ve işyerlerine gecikmeden müdahale edildi. Altınordu ilçesinde 60 su baskını ihbarı gelirken İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından 51 personel, 20 motopomp ve 6 dalgıç pompa ile tamamına müdahale edildi.

 

Şiddetli yağan sağanak yağmur nedeniyle Altınordu ilçesinde sahil yolunda oluşan su birikintileri nedeniyle trafikte de aksamalar yaşanırken, bir çok maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

 

Ordu Valiliği, son meteorolojik verilere göre; sağanak yağışların gece yarısına kadar devam etmesinin beklendiğini, vatandaşların, meydana gelebilecek sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaları uyarısında bulundu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: Ordu, Yağmura, Teslim, Oldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X