Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 03:15 Bu haber 745 kez okundu
 
Perşembe ilçesi mersin köyü balıkçı barınağı temiz çevreye kavuşuyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) çevreyi koruyan çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Perşembe ilçesi mersin köyü balıkçı barınağı temiz çevreye kavuşuyor

 

 

Balıkçılık sektörü ve deniz turizmi açısından önemli bir konuma sahip olan Perşembe ilçesi Mersin Köyü Balıkçı Barınağı, OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kanalizasyon hattı çalışmaları sayesinde temiz bir çevreye kavuşuyor. Balıkçı Barınağı ve çevresinde bulunan yerleşim yerlerinin kanalizasyon atıkları denize veya bölge halkının kendi imkânlarıyla yaptığı foseptiklere deşarj ediliyordu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, meydana gelen bu sorunun ortadan kaldırılması için talimatlarını verdi. Bu kapsamda OSKİ ekipleri çalışmalarına hemen başladı. 

 

 

 

 

 

KANALİZASYON ATIKLARI TEK BİR NOKTADA TOPLANIYOR

 

 

 

Mersin Köyü Balıkçı Barınağı çevresindeki hanelerin ve iş yerlerinin kanalizasyon atıklarının toplanması için foseptik yapısı inşa edildi. Ardından bölgede 300 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı inşa edilerek evlerin ve iş yerlerinin kanalizasyonları yeni yapılan foseptik yapısına bağlandı. OSKİ tarafından yapılan bu çalışmalar neticesinde; Ordu’da Balıkçılık sektörü ve turizm açısından önemli bir konuma sahip olan Mersin Köyü Balıkçı Barınağı temiz bir çevreye kavuşmuş olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Perşembe, ilçesi, mersin, köyü, balıkçı, barınağı, temiz, çevreye, kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X