Haber Detayı
03 Haziran 2021 - Perşembe 14:57 Bu haber 524 kez okundu
 
Perşembe’nin Dokuz Mahallesine Hizmet Verecek
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Perşembe ilçesine bağlı Yumrutaş Mahalle Yolunu sıcak asfalt ile buluşturdu. Toplam 3 bin 200 metre uzunluğundaki güzergahın tamamlanmasıyla birlikte, 9 mahalleye hizmet verecek yol, standartı yüksek, konforlu bir yapıya kavuştu.
GÜNDEM Haberi
 Perşembe’nin Dokuz Mahallesine Hizmet Verecek

 

 

 

 

Ordu’da başlatılan asfalt seferberliği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerce devam eden çalışmalarda, altyapısı tamamlanan mahalle ve grup yolları tarihinde ilk kez sıcak asfaltla buluşuyor. Türkiye’nin en zorlu coğrafyasına sahip olan kentte, kırsal kesimdeki mahallelere ulaşımı sağlayan güzergahlarda özverili bir çalışma yürütülüyor. 

 

 

 

YUMRUTAŞ’A SICAK ASFALT KONFORU

 

 

 

Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri Yumrutaş Mahallesi’nde 3 bin 200 metre uzunluğundaki güzergahı sıcak asfalta kavuşturdu. Sıcak asfalt ile buluşan yol,  Kaleyaka, Ramadan, Yeniköy, Töngeldüzü, İstanbulboğazı, Ortatepe, Çınar, Mersin Köyü Mahallerine de hizmet sağlayacak.

 

 

 

MUHTAR TAŞKIRAN’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

 

 

 

Yumrutaş Mahalle Muhtarı Gündüz Taşkıran, “ 2014 ve 2016 yıllarında bölgemizde meydana gelen sel afeti nedeniyle yollarımız büyük zarar görmüştü. Heyelanlarda iki vatandaşımızı kaybettik. Yolda yapılan duvarlar ve sanat yapılarıyla birlikte heyelanlara karşı önlem alındı. Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz yolumuzu sıcak asfaltla buluşturdu ve bizleri güvenli konforlu bir yola kavuşturdu. Desteklerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Perşembe’nin, Dokuz, Mahallesine, Hizmet, Verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X