google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 13:20 Bu haber 3359 kez okundu
 
Perşembe Yaylası bölgenin turizm merkezi oluyor
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, Perşembe Yaylası’nda yatak sayısını 3 bine çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı. Başkan Gündoğar, yapılan tanıtım çalışmalarıyla Perşembe Yaylasını yıllık 1.5 milyon turistin ziyaret etmesini planladıklarını söyledi.
TURİZM Haberi
Perşembe Yaylası bölgenin turizm merkezi oluyor

Ordu’nun en önemli turizm merkezlerinden olan Perşembe Yaylası yerli ve yabancı tusitlerin ilgisini çekiyor. Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, Perşembe Yaylası için 5 yıllık hedeflerini anlattı.

Gündoğar şu bilgileri verdi;

 10 yıldır Aybastı Perşembe yaylamızın Altyapı yol tanıtım ve özel işletmelerimizin rehabile etmemiz, Şehitliği ve ilçemizde bulunan dört türbemimizi yeniden yapmamız, başta uzundere şelalesi olmak üzere ilçemizde bulunan şelalere ulaşımı yapılması sağlamak, ilçemizin değişik bölgeleri yeni 5 adet mesire alanı yapmak ve yaylamızın ve ilçemizin tanıtımı için ilçemizde yerli ve yabancı onlarca televizyonu ve gazeteciyi ağırlayarak ilçemize yıllık 1 milyon yerli ve yabancı ziyaretçi gelir hale getirdik. Önümüzdeki beş yılda hedeflerimiz. Ülkemizde ilk defa merada 10 bin hektar üzerinde koruma ıslah ve turizm planını bitirdiğimiz imar planını uygulayarak yaylamız genelinde ve obalarımızda mevcut binalarda imar planımıza uygun ıslah ve kentsel dönüşüm çalışmaları yaparak ilçemizde ve yaylamızda en az üç bin yatak sayısına ulaşmak ve tanıtımlara diğer alt yapı ve çevre çalışmalarına devam ederek 1.5 milyon yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlamak ve gelen ziyaretçilerimizden en az 500 bin gece kişinin konaklamasını yapmasını sağlayacağız. Yıllık kuzu tüketimini beş yıl içerisinde 50 bin küçük başa ulaştırmak hedefimizdir..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Perşembe, Yaylası, bölgenin, turizm, merkezi, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X