google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
21 Ekim 2018 - Pazar 23:41 Bu haber 8874 kez okundu
 
Perşembe Yaylası büyülüyor ancak…
Aybastı’daki Perşembe Yaylası ziyaretçileri mest ediyor. Bu durum www.tripadvisor.com isimli popüler turizm sitesine yapılan yorumlara da yansıyor. Ancak yol sorunu bayta olmak üzere bir dizi sorun ise ziyaretçilerin canını sıkıyor.
TURİZM Haberi
Perşembe Yaylası büyülüyor ancak…

Türkiye’de 1500 metre rakımdaki menderesleriyle büyüleyen Aybastı Perşembe Yaylası ziyaretçileri adeta büyülüyor. Tripadvisor.com isimli turizm sitesinde Perşembe Yaylası’nı gören ziyaretçilerin yorumları bulunuyor. Sayfada yer alan yorumlarda Ankara, İstanbul, İzmir gibi illerin yanı sıra Türkiye’nin bir ucu olan Tekirdağ gibi ilerden ziyaretçilerin gezileriyle ilgili yorum yaptığı görülüyor. Bu arada sayfada az da olsa Arap ve Alman ziyaretçilerin de yorumları yer alıyor. Arap ziyaretçiler yorumlarında yeşillik ve göle vurgu yaparken Alman ziyaretçi mendereslerin güzelliğine değindikten sonra daha fazla zaman ayırmak için tekrar geleceğini ifade ediyor.

PERŞEMBE YAYLASINDA ‘HUZUR’ VAR

Türkiye’den gelen ziyaretçiler ise yorumlarında özellikle mendereslerin güzelliğine vurgu yapıyor. Bir diğer vurgu yaptıkları konu ise Aybastı kent Ormanı’nın güzelliği ve burada ikram edilen Karakaya koyununun etlerinin tadının güzelliği. En çok vurgulanan konu ise Perşembe Yaylası’nın insana huzur vermesi oluyor. Ancak yorumların bir kısmanda dikkat çekilen bazı eksiklikler de var. Onların başında yol sorunu sebebiyle ulaşımın güç olması, çevrenin pis olması, başı boş köpeklerin aşısız olması ve yayla pazarındaki dükkanların biçimsiz olması yer alıyor. Pek çok yorum yapan ziyaretçi de ‘sonu Ayder gibi olmasın’ diyerek ilginin çarpık yapılaşmaya neden olmaması için uyarıda bulunuyor.

 

İşte o yorumlardan bazıları:

 

 

Harika

 

Harika bir yer. Coğrafya dersinde gördüğümüz menderes kavramını canlı canlı karşımıza çıkaran bir doğa harikası. Aman kimse duymasın, sonu Ayder gibi olmasın. Tam yayla. Havası, doğası, rüzgarı, manzarası… Çok güzel çok…

 

Cennetden bir köşe

 

Özellikle nisan ve mayıs ayı baharın gelişi ile her taraf yeşilin tonları ile donanıyor. Ben 4 defa geldim. Kalmak için Kent Ormanı bungalovu tavsiye ederim. Yaylada kuzu eti ızgara dehşet lezzetli. Hemen yakınında çiseli şelalesini görmek gerekir. Yaylanın arka tarafında Emir Sultan Kümbetleri var. Selçuklu Türklerinden kalma. Temmuz sıcağında bile geliyorsanız yanınıza mutlaka uzun kollu bir şeyler alın.

 

 

 

Gezi

 

Perşembe Yaylası gerçekten süperdi. Özelikle Kent Ormanını çok beğendik ve bir geceyi orda geçirdik. Izgara ve fırında et yemeği harika. Bir günde üç mevsimi yaşadık. Ordu’ya gidip de Perşembe Yaylası’na uğramamak ve Kent Ormanı’nda ızgara yemeden olmaz.

 

 

 

Etraf Çöplük içinde

 

Bu kadar güzel bir yer bizim halkımız tarafından bu kadar katledilebilir. Aşağıya çarşıya benzemeyen bir pazar bozması yapılmış ve kalite yerlerde geziyor. Gelen misafirlerin cahilliği ve pisliğinden her yer çöp

 

Çileeee

 

Yol tam anlamıyla işkence. Eğer yaz aylarından birinde bu geziyi yapacaksanız kesinlikle önermiyorum.

 

Tabelalar yetersiz

Yaylayı panoramik gören seyir terası için ise bir tabela koyulmamış. Yayla pazarının oradan sağ tarafa dönüp ilk tepeden yaylayı panoromik olarak görebiliyorsunuz. Biz orayı bulabilmek için yaklaşık bir saat dolaştık. Yayladaki şelale yolu ise kapalıydı. Sahip çıkılmamış bir çok yer gibi.


 

Yayla güzel ama...

Çok güzel yayla. Gölü ve seyir tepesi ve menderesi. Kuzu eti harika. Mekan ve konaklama sorunları. En kötüsü Fatsa ilçesinden Aybastı ilçesine uzanan yaklaşık 70 kilometre civarında yıllardır yapımı süren zor bir yol.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Perşembe, Yaylası, büyülüyor, ancak…,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X