Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 15:00 Bu haber 986 kez okundu
 
Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı
Gelişimin, değişimin, yenilenmenin ve daha aydınlık yarınlara doğru yürümenin anahtarı olan öğretmenlerimiz, bir ulusun kalkınmasında en etkin rolü üstlenmektir. Birikim ve tecrübeleri ile yeni nesillere ışık olan öğretmenlerimiz, insanımızı ilmek ilmek işleyerek hayata hazırlamakta ve bu kutsal görevi yılmadan, yorulmadan yerine getirmeye devam etmektedir.
EĞİTİM Haberi
Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Bizler, “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” inancıyla yoğrulmuş bir medeniyetin, “Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” anlayışı ile büyük görev verilen bir neslin evlatlarıyız. Dolayısıyla vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkan; milli ve manevi değerlerine bağlı, demokrasi bilinci yüksek nesiller yetiştirerek yarınlarımıza yön verebilmek, bilimi kendine rehber edinen liyakat ve ehliyet sahibi öğretmenlerle mümkün olacaktır.

Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmeni olduğu bu özel gün vesilesi ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen öğretmenlerimizi minnetle yad ediyor, tüm öğretim elemanlarımızın ve öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rektör, Prof., Dr., Ali, Akdoğan’ın, 24, Kasım, Öğretmenler, Günü, Kutlama, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X