Haber Detayı
11 Ağustos 2018 - Cumartesi 23:20 Bu haber 8220 kez okundu
 
Selden dolayı fındık için bin 226 ihbar alındı
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) yönetimi, 8 Ağustos itibarıyla fındık ürünü için Ordu ilinden sel-su baskını, heyelan ve fırtına gibi sebeplerden dolayı alınan ihbar adedinin bin 226 olduğunu duyurdu.
EKONOMİ Haberi
Selden dolayı fındık için bin 226 ihbar alındı

TARSİM’den yapılan açıklamada, selden zarar gören ve ihbarda buluna fındık üreticileri için çalışma başlatıldığı ifade edildi.

Açıklamada, sigortalılardan gelen ihbarları takiben eksper yönlendirmelerinin başladığını, hasar tespit işlemlerinin en hızlı şekilde tamamlanması için organize olunduğu belirtilerek, "Hasar tespit işlemlerinin ardından dosyaları tamamlanan üreticilere genel şartlar, tarife ve talimatlar çerçevesinde poliçe bitiş tarihleri doğrultusunda ödemeleri yapılacaktır." ifadesini kullandı.

TARSİM’den yapılan açıklamada, bu yıl yurt genelinde 38 binin üzerinde üreticinin fındığını sigortalattığı, aynı dönemde düzenlenen fındık poliçesi adedinin ise 88 binin üzerinde olduğu bildirildi.

Açıklamada, bu yıl yurt genelinde sigortalanan fındık alanının 468 bin 816 dekar olduğu belirtilerek, "Doğu Karadeniz'de bu yıl en çok fındık poliçesi düzenlenen ilk 3 il Giresun'da 33 bin adedin, Ordu'da 22 bin adedin üzerinde olup Trabzon'da 4 bin adede yakındır." denildi.

 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Selden, dolayı, fındık, için, bin, 226, ihbar, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X