Haber Detayı
05 Ağustos 2021 - Perşembe 15:15 Bu haber 881 kez okundu
 
Su Sporları İçin Süper Tesis
Durgun Su Sporları Merkezi’nde Son Viraja Girildi
SPOR Haberi
Su Sporları İçin Süper Tesis

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’yu ulusal ve uluslararası kano, yelken gibi spor dallarında yarışmaların yapılabileceği bir merkez haline getirecek olan Durgun Su Sporları Merkezi çalışmalarında sona geldi. Altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamlandığı merkez, çevre düzenlemesi ve parkur kurulum çalışmalarının ardından su sporlarının hizmetine açılacak.

 

 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu’yu 3 ay değil 12 ay yaşanabilir bir şehir haline getirmek amacıyla ulaşımdan altyapıya, turizmden tarıma birçok alanda başlattığı çalışmalar aralıksız sürüyor.

 

 

 

BAŞKAN GÜLER, DENİZLE ŞEHRİ BÜTÜNLEŞTİRDİ

 

Başkan Güler’in denizden daha fazla istifade etmek ve şehri denizle bütünleştirmek adına hayata geçirdiği çalışmalar ise vatandaşların beğenisini kazanıyor. Bu kapsamda Şehit Temel Şimşir Gemisi’ni denizle buluşturan, Ordu kıyılarında dalga sörfünü hayata geçiren, Karadeniz’in yelken ve kanolarla süslenmesini sağlayan Başkan Güler, Gülyalı ilçesinde Ordu-Giresun Havalimanı yanında inşa edilen Durgun Su Sporları Merkezi ile Ordu’nun su sporlarında öncü bir il olmasını sağlayacak.

 

 

 

SU SPORLARI MERKEZİ ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

 

Havalimanı yanında olması dolayısıyla Ordu’ya gelecek olan sporcu, antrenör ve sporseverler için büyük kolaylık sağlayacak Durgun Su Sporları Merkezi çalışmalarında sona gelindi. Birçok daire başkanlığının ortak çalışma yürüttüğü merkezde altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanırken çevre düzenlemesi ve parkur kurulum çalışmaları ise devam ediyor. Ekiplerin dört koldan yürüttüğü çalışmaların kısa süre içerisinde bitirilerek merkezin faaliyete geçmesi hedefleniyor.

 

 

 

DURGUN SU SPORLARI MERKEZİNDE HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

 

Ulusal ve uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak olan Durgun Su Sporları Merkezi içerisinde toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı yer alıyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Su, Sporları, İçin, Süper, Tesis,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X