google.com, pub-9252669575581657, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 22:41 Bu haber 731 kez okundu
 
Turizmciler Ünye'yi Keşfe Geliyor
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Bölge turizminin gelişimine katkı sağlamak amacıyla bir Fam Trip organize etti.
TURİZM Haberi
Turizmciler Ünye'yi Keşfe Geliyor

 

5-10 Ekim tarihlerinde İstanbul’daki seçkin acenta ve yurt dışı tur operatörleri ile turizm basınının iştirak edeceği organizasyonda Ünye ve Ordu’nun tarihi ve turistik yerleri gezilirken, ayrıca Gastronomi programıyla yörenin lezzetleri de tadılacak .

Ünye Ticaret Odası’nın düzenlediği, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nin desteklediği 4 gün sürecek Fam Trip ve work shop programında, oldukça yoğun aktiviteler var. Bölgenin A’dan Z’ye tüm noktalarının ziyaretçilere yaşatılarak tanıtılacağı program titizlikle hazırlandı.

Bugüne kadar bölgeye düzenlenen en kapsamlı fam trip özelliği taşıyan organizasyona, Turizm sektörünün önde gelen gazetecileri ve fotoğrafçıları da katılacak.

Başkan İrfan Akar, 5-10 Ekim 2020 tarihleri arasında Ünye ve Ordu’nun çeşitli ilçelerinde düzenlenecek olan Ünye-Ordu FAM TRIP programı kapsamında, Türkiye’nin en seçkin 40 Tur Operatörünün Ordu’ya geleceğini ve faaliyetlere katılacağını söyledi.

Akar, gazetemize özel yaptığı açıklamada projedeki amaçlarının Karadeniz’de turizmin başlangıç noktasının artık Ünye olması gerektiği, bu noktada 100 bin liralık bu projeyi DOKA destekli hayata geçirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Ünye -Ordu FAM Trip programı 5-10 Ekim tarihleri arasında uygulanacak. Türkiye’nin en iyi diyeceğimiz 40 tur operatörü ekipleriyle birlikte katılacak. Bu program bittiğinde hedefimiz yurt dışı bağlantılı bu acenteler olacak. Acenteler aracılığıyla yurt dışı bağlantılarını kullanıp bölgemize turist transfer etmeleri, dolayısıyla Karadeniz’deki turizmin başlangıç noktasının artık Ünye’nin olması gerekliliğini sağlamak istiyoruz.

Bu kapsamda Ünye ilçesi başta olmak üzere Ordu’nun bazı ilçelerini kapsayan 4 günlük bir program uygulanacak. 4 günün sonunda da bir sonuç raporu hazırlanacak. Gezilmesi, görülmesi, iyileştirilmesi gereken yerler, ilave edilip ya da çıkarılması gereken yerler de bu ekip aynı zamanda görevi de üstlenecek.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansından da destek aldığımız 100 bin liralık bir proje. Büyük bir kısmını ajanstan aldığımız, diğer kısmını da Ünye ve Ordu’daki yerel yönetimlerle ve yerel işletmelerle birlikte imece usulü herkes taşın altına elini koyarak hallettiğimiz bir program olmuş oldu

Daha önce küçük çaplı çalışmalar olmuştu bu yönde, bunun farkı geniş çaplı olması, projenin sonunda da yapılacak çalışma ile bir yol haritasının belirlenip raporlanması olacak. Hazırlanan rapor daha sonra kurumlarla Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından paylaşılacak, yapılması gerekenler ve de taleplerde bulunacak ve takip yapılacak”.DEDİ.

Program şöyle

1.gün (06 Ekim Salı)

10.00 Çınarsuyu Camping alanı

11.00 Uzunkum (Ünye Manyetik Kumu)

11.30 Yalı Kilisesi

12.00 Atatürk Parkı (Gastronomi-Öğle yemeği)

13.30 Ünye Müze ev ziyareti

15.30 Kadılar yokuşu-Bakırcılar Arastası-Orta Çarşı

16.30 Ünye Çikolatası Tanıtımı

17.30 Türk/Japon Dostluk Anıtı-Feneraltı-Çamlık-Ayanikola

19.00 Çakırtepe Pelitpark Akşam Yemeği

2.gün (7 Ekim Çarşamba)

10.00 Yunus Emre Türbesi

12 Ünye Kalesi

13.00 Çet Dağı-ATV Safari (öğle Yemeği)

16.00 Ünye Belediyesi Binicilik Tesisleri

17.00 Altınordu Seyahat

18.30 Ordu Büyükşehir Belediyesi Teknesi-Akşam yemeği

3.gün (8 Ekim Perşembe)

10.00 Ordu Boztepe Sabah Kahvaltısı

12.00 Perşembe Yaylası-Çiseli Şelalesi

20.00 Atakale Restaurant Akşam yemeği

4.gün (9 Ekim Cuma)

10.00 Ordu Çarşamba Yaylası

20.00 Ünye Ramada Otel Akşam yemeği

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizmciler, Ünye'yi, Keşfe, Geliyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X