Haber Detayı
28 Haziran 2021 - Pazartesi 10:28 Bu haber 1026 kez okundu
 
Turizme Giden Yolda Çalışmalar Başladı
Ordu’nun Mesudiye ve Kabadüz ilçelerinin yaylalarını birbirine bağlayacak olan güzergahta yol çalışmaları yeniden başladı. Asfalttan daha uzun ömürlü olan silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulaması ile yapılan yolun turizme katkı sağlaması hedefleniyor.
TURİZM Haberi
Turizme Giden Yolda Çalışmalar Başladı

 

 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi turizm alanında başlattığı çalışmalarla şehri geleceğe hazırlıyor. Büyükşehir Belediyesi, Kabadüz ilçesi Çambaşı Yaylası ile Mesudiye ilçesi Topçam Mahallesinin yeni yapılan alternatif bir yol ile birleşmesini sağlayacak yolda çalışmaları yeniden başlattı. Yolun tamamlanmasıyla birlikte, İç Anadolu’dan Çambaşı Kayak Merkezi’ne ulaşmak isteyenler için en kısa güzergâh hizmete girmiş olacak.

 

 

 

 

 

ALTERNATİF ULAŞIM İMKANI SAĞLAYACAK

 

 

 

Karadeniz Akdeniz Yolu üzerinden, Çambaşı Yaylası’na direkt ulaşım sağlayacak güzergâh silindirle sıkıştırılmış beton yol ile buluşuyor. Çalışmalar tamamlandığında, halen dik rampalar ve tehlikeli virajlarla ulaşım sağlanan Altınordu-Çambaşı arasındaki yola alternatif bir güzergâh kazandırılmış olacak.

 

 

 

 

 

25 KİLOMETRE YOL KONFORLU BİR YAPIYA KAVUŞACAK

 

 

 

25 kilometre uzunluğundaki yolun 5 kilometrelik kısmı daha önce sıcak asfalt ile buluşmuştu. 20 kilometrelik güzergahta silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolun 12.5 kilometrelik kısmındaki beton yol çalışmalarını tamamladı. Geride kalan 7.5 kilometrelik mesafenin yaz mevsiminde tamamlanarak, turizme alternatif bir yol daha kazandırılması hedefleniyor. 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizme, Giden, Yolda, Çalışmalar, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X