Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 14:56 Bu haber 496 kez okundu
 
Ulubey ilçesinde Altyapı çalışmaları Sürüyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ulubey ilçesinde toplam 5 mahalleye hizmet verecek olan güzergahta, yol bakım ve onarım çalışması başlattı. Sarp arazide devam eden çalışmalar tamamlandığında, vatandaşların korkulu rüyası olan sert virajlar ve dar yol çilesi sona erecek.
GÜNDEM Haberi
  Ulubey ilçesinde Altyapı çalışmaları Sürüyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başlattığı ulaşım seferberliği ile sorunlar çözüme kavuşuyor. İl genelindeki asfalt ve beton yol hamlesiyle, kentin kaderini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerdeki, yeni yol açma, bakım, onarım, stabilize ve genişletme çalışmalarına da devam ediyor.

 

SARP ARAZİLERDE ÖZVERİLİ ÇALIŞMA

 

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’da, vatandaşlara konforlu bir ulaşımın kapılarını aralamak için çalışan ekipler, Karadeniz’in zorlu coğrafyasında, büyük bir mücadele örneği sergiliyor. Sarp ve dik arazilerde vatandaşlara, standardı yüksek bir ulaşım sunmak için faaliyetlerini sürdüren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ulubey ilçesine bağlı Belenyurt mahallesinde yol genişletme ve onarım çalışması başlattı.

 

ULUBEY’İN 5 MAHALLESİNE HİZMET VERECEK

 

Toplam 7 kilometre uzunluğundaki güzergahta, yol genişliğinin 6 metrenin üzerine çıkartılması hedefleniyor. Güzergahın tamamlanmasıyla birlikte, Belenyurt, Koşaca, Güvenköy, Güvenyurt ve Kirazlık mahallelerine ulaşım sağlayacak.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Ulubey, ilçesinde, Altyapı, çalışmaları, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X