Haber Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 22:40 Bu haber 8879 kez okundu
 
Ünye’ye muhteşem tanıtım galası
Ünye Belediyesi tarafından hazırlatılan tanıtım filmi, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un, ünlü sanatçıların ve ulusal kanal temsilcilerinin de katıldığı muhteşem gala gecesiyle tanıtıldı.
KÜLTÜR Haberi
Ünye’ye muhteşem tanıtım galası

Ünyeli Yapımcı Selim Tuncer’in sahibi olduğu GENNA Ajans tarafından hazırlanan tanıtım filmi, izleyenlerden tam not aldı.

Kalıcı bir Ünye etkisini zihinlerde oluşturmayı amaçlayan, “Yeşilin gölgesine, mavinin ötesine” sloganıyla anlatılan; görmeye, sevmeye,  büyülenmeye, keşfetmeye, gülümsemeye ve tazelenmeye davet edilen tanıtım filmi izleyenlerden tam not aldı.

 

Ünye Belediyesi tarafından Ünyeli Yapımcı Selim Tuncer’in sahibi olduğu GENNA Ajans tarafından hazırlanan tanıtım filmi, izleyenlerden tam not aldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ünye Belediyesi’nce Atakale Restoranda organize edilen Ünye Tanıtım Filmi Galası’nda yaptığı konuşmada, filmde emeği geçenleri ve Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ı tebrik etti.

- “Ünye, çok önemli ve güzel bir yer” -

Ünye'nin, Karadeniz'in ve belki de Türkiye'nin şehirleri arasında çok önemli ve güzel bir yer olduğunu belirten Kurtulmuş, "Fiziki itibarıyla da önemli. Her tarafında olağanüstü güzelliklerin hala taze bir şekilde koruduğu bir kentimiz. Bu anlamda seçilen mekanlar da fevkalade güzel bir şekilde seçilmiş. Ayrıca güneşin, denizin, yeşilin, mavinin o uyumu ve ahengi de Ünye'de var olanı yansıtır bir şekilde çekilmiş. Bundan dolayı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Ünye doğumlu olduğunu anlatan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yazları burada geçiren bir ailenin çocuğu olarak biraz da bunları izleyince o çocukluğumuzdaki o güzellikleri de hatırladım. Hakikatten tanıtılması, üzerinden iletişim kurulması, bir marka oluşturulması fevkalade kolay olan bir kentimiz ama böyle bir çabaya ihtiyaç vardı. Bu çabanın ortaya konulması her türlü takdirin üstündedir. İnşallah beklediğimiz, ümit ettiğimiz sonuçları da, etkileri de oluşturacaktır diye düşünüyorum."

Kurtulmuş, hayatı boyunca kültür ve sanatla ilgilendiğini, bakan olduktan sonra daha farklı bir gözle olayları incelemeye, anlamaya ve kavramaya çalıştığını anlattı.

Anadolu'da her yerin doğal güzelliklere sahip olduğuna işaret eden Kurtulmuş, "Üzerinde 24 büyük medeniyetin var olduğu ve bu medeniyetlere ait izlerin hala sürülebildiği yüksek kültür, sanat, estetik ve medeniyet değerine sahip bir ülkeyiz." dedi.

Türkiye'yi büyük bir marka olarak dünyada tanıtmaya çalıştıklarını ve bu tarz etkinliklerle de katkı sunma gayretinde olduklarını aktaran Bakan Kurtulmuş, "Anadolu toprakları kadar büyük bir kültürel zenginliğe ve çeşitliliğe sahip olan dünyada başka bir ülke yoktur. Farklılık ve çeşitlilik, büyük medeniyetleri bir arada buluşturur. Böylesine büyük bir zenginliği dünyanın başka hiçbir yerinde bulamazsınız." diye konuştu.

"Bunların ortaya çıkarılması ve tanıtılması için mücadele ediyoruz"

Türkiye'nin doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra inanç turizmi merkezleriyle de çok büyük bir zenginliğe sahip olduğuna işaret eden Kurtulmuş, "Bir tarafta Eyüp Nebi'yi, bir tarafta Halilurrahman'ı, bir tarafta Hz. Mevlana'yı, diğer tarafta Ayanikola'yı barındıran bir ülke. Bütün bu zenginlikleri gerçekten tanıtabilirsek, bunları ortaya çıkarabilsek Türkiye bugün kültürde ve sanatta olduğundan çok daha ileride bir yerde olacağından hiç şüphemiz yoktur. Gayretle bunların ortaya çıkarılması ve tanıtılması için mücadele ediyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Bakan Kurtulmuş, Ünye’nin tanıtım filmini Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sayfasına koyarak bu güzelliği tüm dünyanın görmesini sağlayacaklarını sözlerine ekledi. 

- “Ünye’yi görmeyenler için bu tanıtım filmini hazırladık” -

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar,  geçmişiyle tarihe iz bırakan, mirasları ile günümüze farklı heyecanlar katan Ünye’nin, herkesin anılarında kalıcı izler bırakacak ender yerlerden biri olduğunu söyledi.

“Ünye’de konaklamış olanlar hep Ünye’yi güzelleri ile anarlar ve överler.”diyen Başkan Çamyar, bu şehre gelmeyenler için bu tanıtım filmini hazırladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Ünye’ye gelmeyenler için bu saklı cenneti, bu hazineyi gün yüzüne çıkarmak istedik. Bunun için bir tanıtım filmi çalışması başlatalım istedik. Ünye’nin bir tanıtım filmi var. Ancak Ünye’nin tanıtım filmi olması için ilk olarak Ünye Tanıtım Derneği’ni kurduk. Aslında 3 yıl önce bu çalışmayı planladık, ancak o zaman Ünye buna hazır değildi. Biz bu 3 yıl içinde birçok projeyi tamamladık. Bir Kültür Yolu Projesi oluşturduk. Birçok tarihi binayı restore ettik. Doğamızı, tarihimizi, kültürümüzü öne çıkarak bir tanıtım filmini ortaya çıkardık. Şu anda Türkçe ve İngilizce versiyonları hazırlandı. Önümüzdeki günlerde Arapça ve Farsça dillerinde de hazırlanarak tüm dünyanın bu filmi görmesi sağlanacak.”

Konuşmanın ardından Çamyar, Kurtulmuş'a hediye takdim etti.

Ünye’nin tanıtım filmi galasında ayrıca, Yapımcı Ünyeli Selim Tuncer imzalı bir turizm logosu da hazırlanarak beğeniye sunuldu.

Tanıtım filminin tüm ulusal kanallarda salı günü yayımlanacağı da öğrenildi.

Galanın sonunda Bakan Kurtulmuş, beraberindeki Vali Seddar Yavuz, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Çamyar, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, sanatçılar Emel Müftüoğlu, Uğur Arslan, Niran Ünsal, Behzat Gerçeker, Lara, Yeşilçam emektarları, spor ve basın dünyasından önemli isimleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünye’ye, muhteşem, tanıtım, galası,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X