Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 16:10 Bu haber 920 kez okundu
 
Yenimahalle’de Alt Ve Üst Yapı Tamam
Engelli Dostu Kaldırımlar Ve Engelli Dostu Bir Şehir
GÜNDEM Haberi
Yenimahalle’de Alt Ve Üst Yapı Tamam

Koranavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için yoğun çaba harcayan Altınordu Belediyesi, belediyecilik hizmetlerini de aksatmadan sürdürüyor. Bu kapsamda ilçe merkezi ile birlikte kırsal mahallelerde yapılması planlanan alt ve üst yapı çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Belediye tarafından bir süre önce Yenimahalle’de başlatılan alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlandı.

Yenimahalle 302, 306, 307, 308 Nolu sokaklarda ve Şehit Aydın Güler Caddesi’nde bordür, baskı beton, yıkama, kaldırım ve cila işleri tamamlandı. Kaldırım ve yol kenarlarından bulunan duraklarda ve engelli araç parklarının olduğu yerlerde eskiyen silinen logo ile çizgiler yeniden boyanırken engellilerin daha rahat bir şekilde araç yeri bulması hedeflendi.

Yürütülen çizgi çalışmaları kapsamında ise ekipler, engelli vatandaşların karşıdan karşıya geçişlerini kolaylaştıracak semboller de çizdi. Alt ve üst yapısı tamamlanarak modern bir görünüme kavuşan Yenimahalle sakinleri Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkür etti.

"HEP BİRLİKTE BAŞARIYORUZ"

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 92 mahallede yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, "Yenimahalle’miz modern bir alt ve üst yapıya kavuştu. Şükürler olsun verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve bunları da tüm vatandaşlarımızla beraber, hep birlikte başarıyoruz. Amacımız bir kere yaptığımız yere tekrar dönmemek.

Ve biz hizmet etikçe mutlu oluyoruz. İnsanlarımızın yüzündeki güzel gülümsemeleri de görünce Allah’a şükrediyoruz. İnsanlarımızın yüzünü güldürmek onların varsa sıkıntıları bu sıkıntılardan kurtarabilmek en önemli hizmettir.

"SÖZ VERDİK YAPIYORUZ"

Bugüne kadar binlerce kilometre alt yapı hattı döşeyerek birçok sorunu ortadan kaldırdıklarını vurgulayan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören: " Söz verdik yapıyoruz. İnşallah el ele gönül gönüle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye sorunları bir bir çözmeye devam edeceğiz. Mahalle sakinlerimize şehrimize hayırlı olsun" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenimahalle’de, Alt, Ve, Üst, Yapı, Tamam,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X