Haber Detayı
03 Kasım 2020 - Salı 15:25 Bu haber 702 kez okundu
 
Zabıtadan Sıkı Denetim
İl Genelinde 3 Bin 612 İşyeri Ve 550 Toplu Taşıma Aracı Denetlendi
GÜNDEM Haberi
Zabıtadan Sıkı Denetim

Vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için görevlerini sıkı bir şekilde sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, korona virüs (Covid-19) salgınına karşı verilen mücadelede de çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri şehir genelindeki işletmelerde hijyen, sosyal mesafe, maske ve açık alanlarda sigara içilmemesi yönelik denetimler gerçekleştirdi. Düzenli olarak denetim yapan ekipler son olarak 3 bin 612 iş yeri ile 550 adet toplu taşıma aracını korona virüs tedbirleri kapsamında denetleyerek uyarılarda bulundu.

 

 

HEM UYARI HEM TEŞEKKÜR

 

 

Korona virüs ile mücadeleyi sürdürdüklerini söyleyen Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile il genelinde yapılan denetimlere aynı kararlılıkla devam ettiklerini söyledi.

 

 

Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, şu bilgileri verdi: “Korona virüs tedbirleri kapsamında iş yerlerinde ve toplu taşımalarda denetimlerimize periyodik olarak devam ediyoruz. Son olarak toplam 3 bin 612 işletmede denetim yapan ekiplerimiz sosyal mesafeyi koruma, el dezenfektanı kullanma ve hijyen gibi hususlarda denetimler gerçekleştirdi. Kurallara uyan işletmelere teşekkür eden ekiplerimiz kurallara uymayan ve eksiklikleri bulunan işletmelere ise gerekli uyarıları yaptı. Ekiplerimiz ayrıca 550 toplu taşıma aracını da denetledi. Maskeyle seyahat etmenin önemini sürücü ve yolculara anlatan ekiplerimiz kurallara riayet eden, hassasiyet gösteren yolcu ve şoförlere teşekkür etti. Korona virüs tedbirleri kapsamında işletmelerde ve toplu taşıma araçlarında alınan önlemleri düzenli olarak denetlemeye devam edeceğiz”​

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zabıtadan, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X