Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 15:20 Bu haber 1469 kez okundu
 
Enginyurt’tan fındık fiyatlarına tepki
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, serbest piyasada şekillenen fındık fiyatlarının yetersiz olduğunu ifade ederek, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin piyasaya girmesi gerektiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Enginyurt’tan fındık fiyatlarına tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt,  Altınordu Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği basın toplantısında, TMO’nun 15 liradan fındık alımı yapacağını ilan etmesi gerektiğini söyledi.

-“TMO, üreticilerin yanında olduğunu duyurmalıdır”-

TMO'nun düşük fiyat karşısında piyasaya girerek fındık alımı yapması gerektiğini ifade eden Enginyurt, “Üreticilerimizin daha fazla mağdur olmaması için TMO'nun en kısa sürede piyasaya girerek 15 liradan fındık alımı yapacağını ilan etmesi gerekiyor. Aksi durumda mağdur olan üretici sayısı her geçen gün aartacak. Acilen TMO adım atarak üreticilerin yanında olduğunu duyurmalıdır.” dedi.

-“Her şeyin fiyatı arttı”-

Fındık fiyatlarının artmasıyla üreticilerin rahatlayacağını aksi takdirde büyük mağduriyetlerin oluşacağını belirten Enginyurt, “Türkiye'de her şeyin fiyatı arttı. Fiyatı artmayan tek ürün fındık. Buna hiç kimse bir türlü anlam veremiyor. Üreticilerimizin hakkını kimseye yedirmeyiz. Üreticilerin alın terini sonuna kadar savunduk. Bundan sonra da savunmayı sürdüreceğiz. Mücadelemiz devam edecek.” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Enginyurt’tan, fındık, fiyatlarına, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı