Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 09:48 Bu haber 1254 kez okundu
 
Güler, limanda Ünye Port incelemesi yaptı
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu'nun geleceği için çok önemli gördüğü Ünye limanına hafta sonunda inceleme ziyareti gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Güler, limanda Ünye Port incelemesi yaptı

Güler, “Ünye Port Karadeniz’de etkili ve stratejik büyük bir konteyner limanı olacak. Bu liman, Karadeniz’de kıyısı olan ülkelere, Türk Cumhuriyetlerine hatta oradan Uzak Doğu’ya entegre hizmet verecek. Türkiye’yi tüm Karadeniz’de lider konuma getirecek büyük bir yatırım olacak. “dedi

Ünye Port Limanı’nın  ilk etapta fizibilite raporlarının hazırlanması için hafta sonu Ünye’ye gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Büyükşehir bürokratlarıyla limanda incelemelerde bulundu.

Karadeniz ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlere hizmet...

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ‘Ünye Port'u Ordumuzun geleceği için çok önemli görüyoruz. Buraya yapılacak  konteyner limanının gelecekte tüm Karadeniz Bölgesini etkileyen, Türk Cumhuriyetlerine de hizmet verecek bir yatırım olacağını söyledi.

Stratejik bir liman...

 

Karadeniz Bölgesi’nde 10 yıl içinde dikkate değer gelişmelerin olacağına işaret eden Güler, “Ünye Port Karadeniz’de etkili ve stratejik büyük bir konteyner limanı olacak. Bu liman, Karadeniz’de kıyısı olan ülkelere, Türk Cumhuriyetlerine hatta oradan Uzak Doğu’ya entegre olacak. Türkiye’yi tüm Karadeniz’de lider konuma getirecek büyük bir yatırım olacak. “dedi

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Güler,, limanda, Ünye, Port, incelemesi, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı