Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 22:25 Bu haber 1825 kez okundu
 
“İddialıyız”
CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu bölgede CHP olarak iddialıyız.
SİYASET Haberi
“İddialıyız”

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu bölgede CHP olarak iddialıyız. Bölgemizde CHP’nin iddiası olmazsa hiçbir partinin iddiası olmaz.” dedi.

CHP'de 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları için başvurular başladı.

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, gazetemize özel yaptığı açıklamada, aday başvurularının kabul dildiğini ifade etti.

-“Genel Merkez aday belirleme yöntemini bize bıraktı”-

Parti genel merkezinin aday belirleme yöntemini teşkilatlara bıraktığını ifade eden Maral, “Genel merkezin genelgesi doğrultusunda ayın ekim ayının 1’i ile 19’u arasında aday başvuruları kabul ediliyor. Biz bu anlamda bütün üyelerimize, partililerimize gerekli duyuruları yaptık.  Önümüzde ki günlerde partililerle bir istişare toplantısı yapılacak orada daha geniş açıklamalar olacak, partililerin ve kanaat önderlerinin düşünceleri alınacak. Genel merkez aday belirleme yöntemini bize bıraktı. Aday belirleme yönetimini istişare toplantımızdan sonra belirleyeceğiz. Yüksek Seçim Kurulu’nun takvimi biraz daha geç başlıyor ama CHP bu takvimi biraz daha erkene aldı. Partimizde ön seçim olup olmayacağı ise yapacağımız istişare toplantılarının ardından belli olacak.” dedi.

-“Bu bölgede CHP olarak iddialıyız”-

CHP’nin iddialı olduğunu belirten Maral, “Partimizin Karadeniz Bölgesi’nde en başarılı olduğu illerden bir tanesi Ordu. Ordu’da 2 Milletvekilimiz var, partinin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımsı Ordu bölgesinden. Bu bölgede CHP olarak iddialıyız. Bu bölgede CHP’nin iddiası olmazsa hiçbir partinin iddiası olmaz. Bu anlamda biz önümüzden gelen Mart seçimlerinde elimizden gelen en büyük gayreti göstereceğiz. Bu doğrultuda da parti örgütlerinin en uygun adayla, en uygun şekilde çalışmalar yaparak başarıya gideceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

-“Ekonomi yabancı şirketlere teslim ediliyor”-

İnsanların omzuna ağır bir ekonomik yükün bindiğini ifade eden Maral, ekonominin yabancı şirketlere teslim edildiğini belirterek şunları söyledi:

“Ülke gündemi çok kısa sürede değişiyor. Biz ekonomi, dış politika ve tüm konularla ilgili uyarımızı senelerce yaptık. İnsanlar bazı şeylere birazda görerek inanıyor ve yaşayarak görmesi gerekiyor. Ben bunun da yaklaştığını düşünüyorum. Ekonomi ağır bir yük olarak insanların omuzlarında, dış politikanın götürülemediği ortada. Ekonomi yabancı şirketlere teslim ediliyor. Daha doğrusu can havliyle bir yerlerden medet umulur hale geldi, üretim yok.  Buralardan çıkış bu hükümetle, bu iktidarla olmadığını artık vatandaşta görüyor. Krizler derinleşmiş durumda. Tabi krizin derinleşmesinden medet umma şeklinde bir yaklaşımımız yok.  CHP, ekonomi ile ilgili çözüm önerilerini de 13 madde halinde sundu fakat bu hiç birine itimat edilmediği gibi gidildi Amerika’da şirketleri denetleyen bir şirketten para karşılığı medet umulmaya çalışılıyor. Bu da Türkiye’nin yönetilemediğini gösteriyor. Vatandaşta bunu yavaş yavaş görüyor.”

-“Kendi belediyelerini kendileri görevden alıyorlar”-

İç kesimdeki ilçelerin hizmetten yoksun olduğunu ifade eden CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, “Bu anlamda belediyelerin de iyi idare edilemediği örülüyor. Kendi belediyelerini kendileri görevden alıyorlar, istifaya zorluyorlar.  Ordu genelinde de düşündüğümüz zaman Ordu’da da belediyeler sadece Ünye’de değil, diğer ilçelerde de özellikle iç kesimlerde ilçelerin hizmet yoksunu bir durumu var.  Bu anlamda önümüzde ki seçimin CHP açısından çok başarılı bir seçim olacağını düşünüyoruz. Biz de bu anlamda en iyi liste ile en iyi kadro ile seçim kampanyasını yürüteceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İddialıyız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı