Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 10:09 Bu haber 3054 kez okundu
 
Kapıcıoğlu ve Özdemir CHP’den aday adaylıklarını açıkladılar
19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi kurucuları arasında yer alan, Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu ve Mali Müşavir Sebanur Delican Özdemir, CHP’den Ordu Milletvekili aday adaylıklarını açıkladılar.
SİYASET Haberi
Kapıcıoğlu ve Özdemir CHP’den aday adaylıklarını açıkladılar

CHP Ünye ilçe teşkilatı gerçekleşen basın açıklamasında, her iki aday adayı siyasi ve akademik geçmişleriyle ilgili bilgi vererek Ünye ve Ordu’yla ilgili projelerini anlattılar.

-“Bu seçimin çok önemli olduğunu biliyoruz”-

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral yaptığı açılış konuşmada, “Bilindiği üzere 24 Haziran tarihinde bir erken seçim yapılacak. Buna baskın seçim, hızlandırılmış seçim diyenler oldu.  Bizim literatürümüzde de iktidar partisinin Türkiye’yi idare edememesinden kaynaklı erken seçim. Bu seçimin çok önemli olduğunu biliyoruz. Türkiye 24 Haziranda erken seçime girecek, eğer bu seçimde iktidar bloğu kazanırsa Türkiye Cumhuriyetinin 100 yıllık belki de 250 yıllık birikimini bertaraf edecek bir istibdat yönetimine, baskı ve tek adam yönetimine geçeceğiz. Ama biz inanıyoruz ki 24 Hazirandan sonra Türkiye’nin ufku açılacak. Türkiye kendisine giydirilmek istenen bu deli gömleğini yırtacak ve çağdaş ülkeler seviyesindeki ülkeler bloğunda kalmaya devam edecek. Bugün ise aramızda TBMM üyesi olma adına çok değerli, deneyimli 2 arkadaşımız var, kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.

-“Ülkeyi ayağa kalkındırmak için bu yola çıkmış bulunuyorum”-

Son yıllarda bilime ve bilim adamalarına, erdemli insanlara değer verilmediğini ve bu yüzden siyasete atıldığını ifade eden Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu, “Bilim adamı olarak zirveye çıkmış bir durumdayken Türkiye’de bilime, bilim adamına, erdemli insanlara saygı duyan yok. Bu bizi fazlasıyla üzüyordu. Bu yüzden mademki siyaset tarafından yönetiliyoruz, biz yönetelim sloganıyla bilim ve siyaset felsefesinde siyasete atılmaya karar verdim. Cumhuriyeti kuran Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu partide şükran borcumuzu, görevimizi de yerine getirmiş olacağız. Bilimde nasıl gereğini yaptıksak siyasette de görev alırsak bu görevi yapacağız. Bütün değerleri yıkılmış, kültürü parçalanmış, yaptığı eserleri satılmış bir ülkeyi ayağa kalkındırmak için Atatürk’ün izinde bu yola çıkmış bulunuyorum” dedi.

-“Her vatandaş geçim parası alacak”-   

Siyasete çıkış amacı ile ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu, “Ünye olarak Ordu’nun en güçlü hinterlandına sahibiz. Ünye kültür ve sanatta, hümanizmde her zaman önder olmuştur. Bizde bu önderliğin bir temsilcisi olarak Ordu’da seçimde şimendifer görevi göreceğiz.  Bu felsefe ile yola çıktık. Vekil olursak tabi ki partinin politikasına destek verecek, ilim ve irfanımızın sahip olduğu konularda daha güçlü destek olarak devam edeceğiz. Çalışan hanımlar için partime çalışma benim hedefimdir. Yani yanımlar sabah 8.00’dan yatsı saatine kadar değil yarım gün çalışıp, tam ücret alacaklar. İkici projem herkesin geçim parası alması meselesidir. Çalışsın, çalışmasın her vatandaş geçim parası alacak. Bu paranın kaynağı çerez parası dedikleri o makam araçları var ya onlar kadar bile tutmaz.” diye konuştu.

-“Ünye’nin büyük sorunu çevredir”-

Ünye ve Ordu’yla ilgili projeleri hakkında bilgi veren Sait Kapıcıoğlu, açıklamasını şu şekilde tamamladı:

“Ünye’nin büyük sorunu çevredir. Bugün Ordu ilinin hatta Karadeniz’in çöplüğü yapılmak istenmektedir. Hem çöplük yapmaya çalışıyoruz, hem turizm cenneti diyoruz. Böyle bir çelişki olmaz.  Buna sebep olan faktörleri kaldıracağız. Çöplük yapılan yerlere kongre merkezleri, oteller, kuş gözlem evleri, deniz ve su spor tesisleri kurulması gerekecek ve turizm cenneti olacağız. Ünye taşı sayesinde Ünye bir floransa gibi donatılacak. Bu benim en büyük hayalim vekil olayım olmayayım. Benim çalışmada ki felsefem merkezinde insan olacak. Doğa ve çevre bütünleşecek. Doğa, çevre ve insan hümanizminde yapılan her şeye destek var. Onun dışında ranta dayalı bir şey olduğunda biz orada yokuz. İnsan mutluluğu bizim birinci hedefimizdir gerisi teferruattır.”

CHP’den aday adaylığını açıklayan bir diğer isim olan Mali Müşavir Sebanur Delican Özdemir ise siyasi geçmişinden, siyasette geçmişten bu güne geldiği noktalarla ilgili açıklama yaptı. Partililerden ve Ünyelilerden destek isteyen Sebanur Delican Özdemir, Ünye ve Ordu ve Ülke ile ilgili projelerini dile getirdi.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapıcıoğlu, ve, Özdemir, CHP’den, aday, adaylıklarını, açıkladılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı