Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 00:39 Bu haber 2762 kez okundu
 
Kış Sert Geçecek Gibi
Ordu’da dün sezonun ilk kar’ı yağdı. Yüksek kesimlerde etkili olan ve tüm gece boyunca yağan kar yağışı sonrasında kar kalınlığı 60 antime ulaştı. Öte yandan meteoroloji zirai don uyarısı yaptı.
GÜNDEM Haberi
Kış Sert Geçecek Gibi

Ordu’ya bu sene kış erken geldi. Dün sabah saatlerinde etkili olan yağmur ile başlayan yağışlı hava, yükse kesimlerde kar yağışına dönüştü. Kabadüz, Gürgentepe, Korgan, Aybastı ve Akkuş gibi yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı gece boyunca devam etti.

Devam eden kar yağışı nedeniyle beyaza bürünürken Çambaşı Yaylası’nda kar kalınlığı 60 santime ulaştı. Kapanan mahalle yollarında çalışmalar başladığını söyleyen Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, “İlçemizde dün akşam saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışı sonucu Çambaşı Yaylamızda kar kalınlığı 60 cm ulaştı. Ekiplerimiz karla kapanan yolları açmak için koordineli bir şekilde aralıksız çalışıyor.” dedi.

ZİRAİ DON UYARISI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, bu gece ve yarın gece orta kuvvette zirai don olayı beklendiğini belirterek, “Meydana gelmesi beklenen sonbahar erken donlarına karşı zirai faaliyetlerin devam ettiği bölgelerde tarımla uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.” denildi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: Kış, Sert, Geçecek, Gibi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı