Haber Detayı
15 Mart 2020 - Pazar 00:04 Bu haber 687 kez okundu
 
Korona Testi Ordu’da Yapılabilmeli
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, korana virüsünü tespit eden testin Ordu’da yapılabilmesi gerektiğini belirterek konuyu Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu’na ilettiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Korona Testi Ordu’da Yapılabilmeli

TBMM ve Sağlık Bakanlığı düzeyinde Ankara’da Coronavirüs’e karşı alınan önlemlerle ilgili çalışmalar yürüten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ankara’dan Ordu’ya gelir gelmez Ordu Sağlık Müdürünü ziyaret ederek, Ordu’daki mevcut durumu değerlendirdi.

 

TEST SAYISI ÇOK DÜŞÜK

 

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Adıgüzel, “Risk yönetimi, karşılaşılabilecek sorunlar ve hareket planlarını konuştuk. Olası bir salgın durumunda ilimiz genelinde kullanılabilecek sağlık kurumlarını ve alınacak önlemleri değerlendirdik. Olası en kötü senaryolara hazır olmak için projeksiyonlar yaptık. Sağlık Müdürümüze Korona virüs için çalışılan test sayısının hem Ordu hem de ülke genelinde düşük olduğunu, negatif sonuçların bununla ilgili olabileceğini, bu nedenle daha çok test istememiz gerektiğini ifade ettim.” dedi.

 

 

TEST LABOROTUVARI KURLMALI

 

Korana virüsünü tespit eden testin Türkiye’de her hastanede yapılamadığını da ifade eden Adıgüzel, “Bu testin Ordu’da da çalışılabilmesi için Ordu’da da laboratuvar kurulması konusunda Sağlık Müdürümüzle ortak görüşümüz oldu. Sağlık Bakanlığı’ndan bunu talep edeceğini ifade etti. Ben de bu konuda kendisine destek vereceğimi ifade ettim.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona, Testi, Ordu’da, Yapılabilmeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı