Haber Detayı
07 Ekim 2018 - Pazar 00:36 Bu haber 1822 kez okundu
 
Ordu 1 milyon turist bekliyor
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu’ya 9 ayda 650 bin yerli, 100 bin yabancı turistin geldiğini belirterek, “Yılbaşında 1 milyon turiste ulaşmayı bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Ordu 1 milyon turist bekliyor

Karşılaşın sorunlara çözüm odaklı yaklaşılması gerektiğini belirten Vali Yavuz, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Bu şehir konuşan bir şehir olsun. İstişare eden bir şehir. Bunu gerçekleştirdiğimizde bizim başka bir noktaya geçeceğimiz çok açık.”diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, Ordu Sanayici ve İşadamları Derneği (ORDUSİAD) tarafından düzenlenen programda iş adamlarıyla Ordu ekonomisinin ve istihdamının geliştirilmesi üzerine istişarelerde bulundu.

İş adamlarının sorun, ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Vali Yavuz, burada yaptığı konuşmada Ordu'da yapılan kamu yatırımlarının yanı sıra, turizm, sanayi ve eğitim konularına da değindi.

-Ordu’da yılbaşında turist sayısı 1 milyon -

Ordu’da çeşitli alanlarda yaklaşık 7 milyar TL’lik yatırımın devam ettiğinin altını çizen Vali Yavuz, Ordu’da birinci önceliğin, Ordu Çevreyolu projesinin bitirerek hizmete açmak olduğunu söyledi. Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak olan Karadeniz-Akdeniz ulaşım yolunun bitirilmesi için de çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Vali Yavuz, kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanıldığını ifade etti.

Turizm alanında ise Ordu’da 2018 yılının ilk 9 ayında 50’lik bir artış ile 100 bin yabancı turistin geldiğini hatırlatan Vali Yavuz, “Yılbaşında turist sayısının 1 milyonu bulacağını söylemiştim. Bunun gerçekleşmeyeceğini düşünenler olmuştur ama yılsonunda 1 milyon rakamını tutturacağız inşallah. 9 ayda gelen turist sayısı 800 bin civarında. Bu rakamlar sadece konaklamadır” diye konuştu.

-“OSB’ler Ordu’dan göçü engeller” -

Konuşmasında Ordu’da kurulacak olan 3 adet Organize Sanayi Bölgelerine de değinen Vali Yavuz, OSB’lerin bitirilmesi ile Ordu'dan göçün engelleneceğinin altını çizdi.

Vali Seddar Yavuz konuşmasının devamında Ordu’da 6-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılan “Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı”na değinerek, şehrin bir vizyon sahibi olması gerektiğini ifade etti. Vali Yavuz, “Biz konuşan bir şehir istiyoruz. Eleştirilere açık bir toplum istiyoruz. Birbirimize hakaret etmeden, nezaketle, zarafetle konularımızı tartışabilmemiz lazım” diye konuştu.

Ordu için tarım, sanayi, bilim ve turizm konularının bir araya toplanarak hedef oluşturulacağını belirten Vali Yavuz, işadamlarına tesis yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

“Beş yılda minimum üç milyon turist. Bu şehir bunu yapabilir ama bu tesislerle değil. O yüzden lütfen tesis yapın” diyen Vali Yavuz, özellikle Arap turistlerin yayla turizmine ilgisi olduğunu ifade etti.

-“Şikâyet etmekten ziyade nasıl sorun çözeceğimize odaklanmalıyız”-

Karşılaşın sorunlara çözüm odaklı yaklaşılması gerektiğini belirten Vali Yavuz, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak şunları dile getirdi:

“Şikâyet etmekten ziyade nasıl sorun çözeceğimize odaklanmalıyız. Ordu’nun vizyonunu çizerken dört tane ana alanı iyi çalışmamız lazım. Bizim sadece birlik ve beraberliğe, birlikte iş yapmaya ihtiyacımız var. Bir tane Ordu var ve bu Ordu’yu hep beraber yüceltmemiz lazım. Ben sizleri çok seviyor ve önemsiyorum. Çünkü, bir insan çalıştırmanın ne kadar kıymetli olduğunu bilen birisiyim. Sizlerden beklentimiz şu ki, bu şehrin sadece kendi işinizi yapmayın. Gerektiğinde lütfen bana gelin, başkasına gidin ama konuşalım. Bu şehir konuşan bir şehir olsun. İstişare eden bir şehir. Bunu gerçekleştirdiğimizde bizim başka bir noktaya geçeceğimiz çok açık.”

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Ordu, 1, milyon, turist, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı