Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:01 Bu haber 1463 kez okundu
 
“Şişeyi Masada Gözünün Önünde Açtır”
Son günlerde meydana gelen kaçak üretim yollarıyla ( merdivenaltı) üretilmiş olan alkollü içkilerin servis edilmesi veya satışa konu olması sebebiyle içerdiği metilalkol nedeniyle çeşitli illerde vatandaşlar hayatını kaybediyor.
GÜNDEM Haberi
“Şişeyi Masada Gözünün Önünde Açtır”

Gerek halk sağlığının korunması, gerekse ülkemiz turizmine olumsuz etkilerinin giderilmesi amacıyla sahte alkollü içkilerin üretim ve satışlarının engellenmesi için Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce mobil alkol bandrol kontrol cihazı ile alkol satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlere ağırlık verildi.

 

Yapılan denetimlerde şüphe uyandıran gözlemler ve sahte alkol tespiti olması durumunda numune alınıyor. Türk Gıda Kodeksine uygun olmayan alkollerin tespit edildiğinde ise idari yaptırım uygulanarak ciddi cezalar yazılıyor. Ayrıca insan sağlığını tehditten Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yapılarak Adli süreçte başlatılıyor.

Denetimler büfe, market, bakkal, otel, içkili restoran, eğlence merkezleri, bar ve gazinolarda yapılarak ve devam ediyor. Denetimler neticesinde uygunsuz alkol servisi yapan kişi ve işletmeler hakkında ciddi cezalar ve idari yaptırımlar uygulanıyor.

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: “Şişeyi, Masada, Gözünün, Önünde, Açtır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı