Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 14:39 Bu haber 251 kez okundu
 
“Sokak Hayvanlarımız Toplumsal Bir Sorumluluğumuzdur”
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 04 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada hayvanların korunmasının toplumsal bir sorumluluk olduğunu dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
“Sokak Hayvanlarımız Toplumsal Bir Sorumluluğumuzdur”

 

Ünye Belediyesi ekipleri yılın 365 günü sokak hayvanlarının beslenme ve barınma sorunları ile yakından ilgileniyor. Bu noktada yıl içerisinde düzenli olarak sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sağlık kontrolleri düzenli olarak kontrol ediliyor.

 

 

 

 

 

Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesi ile Ünye Belediyesi’nin sokak hayvanları için oluşturduğu barınma alanını ziyaret eden Belediye Başkanı Tavlı, toplumsal farkındalığın önemine dikkat çekti.

 

 

 

 

 

Başkan Tavlı, “Yılın Her Günü Yakından İlgileniyoruz”

 

 

 

Ünye Belediyesi ekiplerinin yılın 365 günü sokak hayvanları ile yakından ilgilendiğinin altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yaptığı açıklamada, “Aslında sadece 4 Ekim’de değil yılın her günü bu dostlarımızın korunmaya ve bakılmaya ihtiyacı var. Bununla ilgili bizler yerel yönetim olarak üzerimize düşeni imkânlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugün özellikle burada olmamızın sebebi bu konu ile alakalı farkındalık oluşturmaktır. Yoksa ekiplerimiz her gün düzenli olarak sokak hayvanlarımızın beslenme ve barınma gibi tüm ihtiyaçlarını yakından takip ediyorlar. Aynı duyarlılığı tüm vatandaşlarımızın göstermesi ve sokak hayvanları ile ilgili ortak yaşam alanlarında birlikte hareket etme zorunluluğumuzun oluşması hissiyatı noktasında farkındalığın oluşmasını diliyoruz. Bu süreçte bu dostlarımızın da Allah’ın bizlere emanet ettiği birer canlı olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bu dostlarımızın ihtiyaçları insanlık olarak hepimizin sorumluluğundadır. Bu vesile ile Dünya Hayvanları Koruma gününü kutluyorum.” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sokak, Hayvanlarımız, Toplumsal, Bir, Sorumluluğumuzdur”,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X