Haber Detayı
19 Temmuz 2018 - Perşembe 14:29 Bu haber 5623 kez okundu
 
Triatlon için geri sayım başladı
Ünye Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliği ile 21-22 Temmuz tarihlerinde Ünye’de gerçekleştirilecek “Triatlon” resmi yarışı için geri sayım başladı.
SPOR Haberi
Triatlon için geri sayım başladı

Türkiye genelinde İzmir, Kuşadası, Fethiye, Antalya, Alanya, Bursa, Balıkesir, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Gelibolu gibi birçok ilden gelecek olan 300’e yakın triatlet Ünye’de gerçekleştirilecek olan yarışlarda mücadele edecek.

-Ünye artık federasyonun resmi yarış takviminde-

Ünye Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl 19-20 Ağustos tarihlerinde özel yarış olarak ilki gerçekleştirilen organizasyonda Türkiye Triatlon Federasyonu gözlemci olarak yer almıştı. Geçtiğimiz yıl 127 sporcunun yarıştığı organizasyon sonrası Türkiye Triatlon Federasyonu Ünye’de resmi yarışların yapılması kararını almıştı.

20-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek yarışlarda Ünye Olimpik branşta Türkiye’de ki 3 organizasyondan birine ev sahipliği yapmış olacak.

-6 kategoride yarış-

Ünye Triatlonunda; M3, Yıldız, Genç, Paratriatlon, Elit ve yaş grupları olmak üzere 6 kategoride yarışacak olan sporcular, yüzmede 300-375-750-1500 m, bisiklette  5- 10- 20 ve 40 km, koşuda ise 1,25-2,5-5-10 km’lik etaplarda ter dökecekler.

-Yarışlar 2 gün sürecek-

2 gün sürecek olan yarışlarda 20 Temmuz Cumartesi günü M3, Yıldız, Genç ve Paratriatlon kategorilerinde puanlı yarışlar yapılacak. 21 Temmuz Pazar günü ise yaş grupları mücadele edecek.

20-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek yarışlar sabah saat 08.00’da başlayacak ve 14.00’te sona erecek.

-Parkurlar yaya ve araç trafiğine kapatılacak-

Ünye’de gerçekleştirilecek yarışlar öncesi cumartesi ve pazar günleri Ünye’de bazı noktalar yaya ve araç trafiğine kapatılacak. Ünye İskelesi yanında yapılacak olan yüzme etabından sonra bisiklet yarışları için Cumhuriyet Meydanı’ndan, otogara kadar olan 2 bin 500 metrelik sahil yolu araç trafiğine kapatılacak. Aynı şekilde koşu etabının gerçekleştirileceği Cumhuriyet Meydanı’ndan Topyanı Mevkii’ne kadar olan sahil şeridi yaya trafiğine kapatılmış olacak.

-Organizasyon için hummalı hazırlık-

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Sahil Güvenlik, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Grup Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyon kapsamında destek sağlıyor. Organizasyonda yüzme parkurunda 3 gümüş cankurtaran ve dalgıç ile çok sayıda tekne ve kano, bisiklet etabında ise motosikletli polisler yarış boyunca güvenliği sağlayacak.

-30 resmi hakem ve çok sayıda gönüllü-

Triatlon yarışlarında Türkiye Triatlon Federasyonu’ndan 30 resmi hakem ve 30’a yakın gönüllü görev alacak.

-“Ünye Triatlonu’nu uluslararası boyuta taşımak istiyoruz”-

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’de geçtiğimiz yıl özel organizasyon olarak gerçekleştirilen ve bu yıldan itibaren resmi hale gelen Ünye Triatlonu’nun Ünye’nin ve bölgenin tanıtımı açısından son derece önemli olduğunu ifade ederek, önümüzde ki yıllarda Ünye Triatlonunu uluslararası bir yarış haline getirmek istediklerini söyledi. Rusya’nın Soçi kentinin triatlon sporunda oldukça aktif olduğunu kaydeden Başkan Çamyar, gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek, yarışların uluslararası platforma taşınması için çaba sarf ettiklerini belirtti.

-Ünye, Türkiye’de ki en iyi parkurlardan biri-

Ünye Triatlonu için kentte incelemelerde bulunan Türkiye Triatlon Federasyonu As Başkanları Ali Özgür Eriş ve Serkan Şimşek, tüm etapların uluslararası standartlara sahip olduğunu ve Ünye’nin Türkiye’de ki en iyi parkurlardan biri olduğunu söylediler.

-Triatlon yarışlarında 3 gün konser-

Öte yandan Ünye Triatlonu’nda 20-21 ve 22 Temmuz akşamları ise konserlerle renklenecek. 20 Temmuz’da Ömür Gedik, 21 Temmuz’da Ferhat Göçer ve 22 Temmuz’da ise Buray sahne alacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Triatlon, için, geri, sayım, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı