Haber Detayı
27 Eylül 2021 - Pazartesi 23:19 Bu haber 292 kez okundu
 
Vali Sonel, “Aşı Çalışmalarında Farkındalık Oluşturalım”
Her hafta Pazartesi günleri yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, bugün de Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Vali Sonel, “Aşı Çalışmalarında Farkındalık Oluşturalım”

 

 

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İlçe Kaymakamları video konferans yoluyla, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın katıldı.

 

 

 

 

 

 

Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.

 

 

 

 

Dr. Fatih Aydın, Covid-19 Pandemisi Değerlendirme sunumunda haftalık yeni vaka sayıları, aktif vaka sayıları, ilçelerimizin günlük yeni vaka sayıları, hastane kapasitesi doluluk verileri, yoğun bakım doluluk oranı, ilçelere göre vaka başı temaslı sayıları, haftalık denetim verileri, çağrı merkezi verileri, aşı bilgileri, aşı sayıları, açıklanan hedef nüfusa göre aşılama oranı ile ilgili Ordu’nun Koronavirüs tablosuna ilişkin detaylı bilgilendirmede bulundu ve alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş ve önerileri dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığının verilerine göre ikinci doz aşılama çalışmalarında Ordu’nun ilk altı il arasında yer aldığını ifade eden Vali Tuncay Sonel, “Aşılama konusunda yoğun çaba sarf eden başta sağlık teşkilatımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Covid-19 pandemisinden korunmanın en etkili yolu olan aşılama çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Hiç aşı yaptırmayan veya aşıları eksik olan vatandaşlarımızın, aşılarını bir an önce yaptırmaları için çaba sarf edeceğiz. Bu konuda İlçe Kaymakamlarımız, Sağlık Grup Başkanlarımız, Aile Hekimlerimiz ve diğer kamu görevlilerimizden biraz daha gayret etmeliyiz. Okullarımızda, öğrencilerimizin maske, mesafe ve temizlik kuralına uymalarını bekliyoruz. Asla rehavete kapılmayalım. Rehavet, bu mücadeledeki en büyük düşmanımızdır” dedi. 

 

 

    

Toplantıya katılan İlçe Kaymakamları da Covid-19 Pandemisi ile ilgili yürütülen çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalar konusunda görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Sonel,, “Aşı, Çalışmalarında, Farkındalık, Oluşturalım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X