Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:35 Bu haber 301 kez okundu
 
Zamlar ardı ardına geliyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından Ordu genelindeki ve Ünye’deki dolmuş ücretlerine zam yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Zamlar ardı ardına geliyor

Yapılan zamma tepki gösteren vatandaşlar, "Seçimler bitti zamlar başladı. Çaya, şekere, elektriğe, her şeye zam ardı ardına zam yapılıyor. Şimdi de dolmuşa yaptılar. Her şey seçime kadarmış." diyerek tepki gösteriyorlar.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından Ordu genelindeki ve  Ünye’deki dolmuş ücretlerine zam yapıldı.

UKOME kararına göre; öğrenci 2 lira 25 kuruş , normal 2 lira 75 kuruş olarak belirlendi. Yeni zammın Ordu genelinde yolcu taşımacılığı yapan tüm hatlara uygulanacağı öğrenildi.

"Son zamda mazot 3.5 liraydı"

Ünye Şoförler ve Otomobilciler, Esnaf Odası Başkanı Bekir Şimşek yaptığı açıklamada, “Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi tarafından dolmuş ücretlerine zam yapılması gündeme geldi ve Ordu genelinde ki dolmuşlara zam yapıldı. Yani yapılan zamlarla birlikte 2 lira 25 kuruş , normal 2 lira 75 kuruş oldu.  En son zam yapıldığında mazot 3,5 lira seviyelerindeydi. Bugün ise baktığımızda mazot 7 liraya yaklaştı. Yani yaklaşık yüzde 100’lük bir zam yedi. Üstüne lastik fiyatları neredeyse yüzde 100 arttı. Parça fiyatlarında aynı şekilde artış görüldü. O yüzden şoför esnafımızın buna dayanacak gücü kalmamıştı.” dedi.

Şimşek, uzun bir süre zam beklemediklerini ve bu tarifenin en 1 yıl daha bu şekilde gideceğini sözlerine ekledi.

Ünye’de dolmuş ücretlerine son zam 2018 yılı Mart ayında yapılmıştı.

Seçimler bitti, zamlar başladı 

 

Yapılan zamlara tepki gösteren vatandaşlar, kendi aralarında yaptıkları sohbetlerde; "Seçimler bitti, zamlar ardı ardına zam yapılıyor. Akaryakıta, temel ihtiyaç maddelerine, çaya, şekere, elektriğe, her şeye zam yapılıyor. 2023'e kadar seçim yok diyorlar, bu da gösteriyor ki önümüzdeki dört sene zamla yatıp, zamla kalkacağız. Şimdi de dolmuşa zam yapıldı. Yarın başka şeylere bu durmaz artık böyle devam eder. Ne isteniyor, bazı ülkelerde olduğu gibi milletin sokağa dökülmesi mi isteniyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zamlar, ardı, ardına, geliyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı